Ezel dizisinde canlandırdığı Ramiz Dayı karakteriyle hafızalara kazınan usta oyuncu Tuncel Kurtiz'in mezarının son hali, "Bu ülkede ölüye bile saygı yok" yorumlarına neden oldu. Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, 77 yaşında hayatını kaybetmişti. Vasiyeti üzerine, mezarına isminin yazılmamasını ve mezar taşı konulmamasını istemişti.

Tuncel Kurtiz'in Vasiyeti ve Mezarının Durumu

Son zamanlarda Kurtiz'in mezarının güncel durumu ortaya çıktı ve sosyal medyada geniş yankı buldu. Kurtiz, Ezel dizisinde canlandırdığı 'Ramiz Dayı' karakteri ile hafızalara kazınmış, son olarak da Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ebussuud karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Türk sinemasının sembol isimlerinden olan Tuncel Kurtiz, birkaç yıl önce hayatını kaybetmişti.

Sosyal Medyada Tepkiler

Magazin Burada'nın haberine göre, usta oyuncunun mezarının son hali görenleri şaşırttı. Mezarın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldıktan sonra kullanıcılar tarafından çeşitli yorumlar yapıldı. "Bir huzur vermediler adama", "Ramiz Dayı'ya bu yapılır mı?", "Bu ülkede ölüye bile saygı yok", "Ailesi neden ilgilenmiyor" gibi tepkiler sosyal medya platformlarında sıkça dile getirildi.

Erdoğan'dan İspanyol muhabire fırça: Başını sallama Erdoğan'dan İspanyol muhabire fırça: Başını sallama

Mezarın Durumu Tartışma Yarattı

Tuncel Kurtiz'in mezarının son hali, sanatçının vasiyetine sadık kalınarak mı yoksa ihmalkarlık yüzünden mi böyle olduğu konusunda tartışmalara yol açtı. Bu durum, ünlü oyuncunun hayranları ve sosyal medya kullanıcıları arasında büyük bir tartışma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi