TOKİ, Türkiye genelinde 24 ilde bulunan toplam 229 arsayı açık artırma yöntemiyle satışa çıkaracak. Adana'dan Antalya'ya, İstanbul'dan İzmir'e kadar birçok şehirdeki arsalar, peşinat ve vade seçenekleri ile alıcılarını bekliyor.

Açık Artırma 28 Aralık'ta Gerçekleşecek

TOKİ, 24 ildeki 229 arsayı 28 Aralık 2023 tarihinde açık artırma yöntemiyle satacak. Bu arsaların yanı sıra, 1 adet resmi kurum alanının da kiralanması planlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bu önemli satışı gerçekleştirmek için hazırlıklarını tamamladı.

Muhammen Bedel 4.6 Milyar TL: 48 Ay Vadeli Ödeme Fırsatı!

Toplam muhammen bedeli 4.674.424.547 TL olan, yaklaşık 1.418.364 m2 büyüklüğündeki arsalar, 28 Aralık 2023 Perşembe günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek açık artırmada satışa çıkacak. Bu özel satışta alıcılar, konut, ticaret, sanayi ve turizm tesis alanlarına yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade seçenekleri ile sahip olabilecek. Özellikle KDV'den muafiyet avantajı, alıcılar için cazip bir fırsat sunuyor.

Müzayedeler Farklı İllerde Gerçekleştirilecek

Satışa sunulan arsalar arasında Ankara'da konut ve plansız alanlar, Antalya'da turizm tesis alanı, İzmir'de sanayi alanı, Kocaeli'de ticaret, Konya'da kentsel gelişim, Uşak'ta konut ve Tekirdağ'da lojistik tesis alanı bulunuyor. Müzayedeler, Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ Küçükçekmece İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. 

Kaynak: haber merkezi