Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP’nin kendisini aday göstermemesi üzerine partisinden istifa ettiğini ve yerel seçimlerde bağımsız olarak yarışacağını açıkladı. Genç, Sarıyer Belediyesi önünde düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı.

CHP Kazandı, Mazbata AKP’li Adaya Verildi CHP Kazandı, Mazbata AKP’li Adaya Verildi

CHP Genel Başkanı Özel’den Şükrü Genç’e Teklif

Genç, Özel’in kendisine “Biz sizi çok seviyoruz, sizinle hep varız. Partide size önemli görev verelim. Ancak biz bu işi tartıştık, Ekrem Başkan da sizi çok seviyor ama bunu aşamadık” dediğini aktardı. Genç, bunun üzerine Özel’e “Aşamadığınız nedir? Ben bu partinin emektarıyım. Sarıyer’de yaptığım hizmetler ortada. Bu partiyi olmadık yerlerde iktidar yaptım. Böyle bir sorumluluktan nasıl vazgeçebilirsiniz?” diye sorduğunu söyledi.

Şükrü Genç, Bağımsız Adaylığını İlan Etti

Genç, Özel’in kendisine tatmin edici bir cevap vermediğini belirterek, CHP’den ayrıldığını ve Sarıyer Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu duyurdu. Genç, “Ben Sarıyer halkının sevgisine ve desteğine güveniyorum. Bu yola çıktığım ilk günden beri onlarla birlikte oldum. Onların taleplerini, sorunlarını, beklentilerini biliyorum. Sarıyer’i daha yaşanabilir, daha modern, daha demokratik bir ilçe yapmak için çalıştım. Bu çalışmalarımı bağımsız bir belediye başkanı olarak sürdüreceğim” dedi.

Sarıyer Halkı Şükrü Genç’e Destek Veriyor

Genç’in açıklamasının ardından Sarıyer Belediyesi önünde toplanan yüzlerce vatandaş, Genç’e destek verdi. Genç’i alkışlayan ve slogan atan vatandaşlar, “Şükrü Genç yalnız değildir”, “Sarıyer seninle gurur duyuyor”, “Bağımsız Genç, bağımsız Sarıyer” gibi dövizler taşıdı. Genç, vatandaşları selamlayarak, teşekkür etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ