TBMM yeşil kırmızı olacak

Dünya Karşıyakalılar günü olan 19 Aralık'ta Karşıyaka Spor Kulübü, tarihini Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde anlatacak. Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Böyle bir fikrimiz var. Somutlaştırmak için çalışıyoruz" dedi.

TBMM yeşil kırmızı olacak

Haber/ Levent ARIÖZ

Bu sezon futbolda ve basketbolda zirveye oynayan Karşıyaka Spor Kulübü, saha dışında da adından tüm Türkiye'de söz ettirecek bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Yeşil kırmızılılar, yüzyılı aşan tarihini Dünya Karşıyakalılar günü olan 19 Aralık'ta Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)'nde anlatacak bir proje hazırladı. Kendisi sıkı bir Karşıyaka taraftarı olan Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yeğeninden çıktığı öğrenilen fikirin kısa sürede somutlaşması bekleniyor. Kasapoğlu'nun yeğeninin TBMM'de görev alan İzmirli milletvekilleriyle görüştüğü ve kısa sürede meclise önerge verilerek 19 Aralık'ta Dünya Karşıyakalılar gününün TBMM'de kutlanacağı ifade edildi. Bu proje gerçekleşirse, Karşıyaka'nın müzesindeki bir çok kupa TBMM'de taşınarak sergilenecek. Yeşil kırmızılı kulübün tarihini anlatan konuşmalar mecliste yapılacak. Bir çok branşta Türk sporuna damga vuran Karşıyaka'nın başarıları görsellerle TBMM'de anlatılacak.

Büyükkarcı: Ön görüşme yapılacak

Proje üstünde çalıştıklarını doğrulayan Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, "TBMM ile bir ön görüşme yapacağız. Şu an netleşmiş birşey yok. Eğer projemiz gerçekleşirse, Dünya Karşıyakalılar gününde, yeşil kırmızılı camianın yüzyılı aşkın tarihini tüm Türkiye'yi bir nebze de olsun anlatmaya çalışacağız" dedi. Futbol ve basketbol takımının kendi liglerinde zirveye oynamasıyla ilgili de görüşlerini belirten Büyükkarcı, "Şu an iyi gidiyoruz ama daha çok erken. Önümüzde bir çok engel olacak. Sezona iyi başlamak değil, iyi bitirmek önemli. Eminim ki son viraja doğru şimdikinden daha güçlü olacağız" cümlelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tam 35 Goztepeli
Tam 35 Goztepeli - 2 yıl Önce

19 Aralık'ta öyle bir adı davranış yaparsanız 14 Haziranda da biz daha fazlasını yapariz

banner101

banner100