banner135

Şampiyon olacağız

Önemli açıklamalar yapan Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı futbol takımının direkt olarak üst lige çıkacağını ifade etti. Büyükkarcı kulübün borçlarının da zaman içinde eridiğini söyledi.

Şampiyon olacağız

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün youtube kanalına açıklamada bulundu.

Büyükkarcı kulübün hedefleri ve mali durumlarla ilgili de bilgi verdi. Başarılı başkan, "Bu ay kulüp ve kendi şahsi hesaplarımı divana teslim edeceğim. Bu kulübün bir tüzüğü ve divanı var. Muz cumhuriyeti kulübü değiliz. Benim sosyal medyadan konuşanlara cevap vermem tüzüğe ve kulübün büyüklüğüne yakışmaz. Genel kurul pandemi nedeniyle ertelendi. Genel kurulun biran önce yapılmasını en çok ben istiyorum. Ancak her zaman söylediğimiz gibi önce insan sağlığı" ifadelerini kullandı. Kulübün itibarını eski haline getirdiklerini belirten Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Kulüp üç sene önce, elektrikler kesildi, sular kesildi, çimler yandı, maaşlar ödenmedi ve tribünler satıldı haberleriyle gündeme geliyordu. O günler çabuk unutuldu. Futbolculara geçen sezondan çok az bir borcumuz var. Onu da ödeyeceğiz. Onun dışında hiç bir çalışana borcumuz yok. Kulüpte çalışan ve büyük emek verenler hepsi mutlu" dedi.

Düşer demişlerdi

Futbolda 2 sene önce, 'Bu takım küme düşer' denen takımın penaltı atışıyla üst ligi kaçırdığını belirten Turgay Büyükkarcı, "Son iki sezonda futbol takımımız performansı ortada. Bu sene direk çıkmak için mücadele edeceğiz" diye konuştu. Transfer yasağı ile stat olayını hiç bir zaman seçim malzemesi ve popülist gündem yapmadığının altını çizen Turgay Büyükkarcı, "Görev geldiğimiz günden beri hiç yeni borç yapmadan ve borç azaltan bir sistem oluşturduk. Böyle bir yönetim transfer yasağı ve stadyum olayına kesinlikle kayıtsız kalamaz. Tam gaz çalışmalarımız devam ediyor. Ancak biraz daha sabır istiyoruz. Bizim öncelikle hedefimiz yurt dışında olan FIFA ve FIBA dosyalarıydı. FIBA'da eski basketbolcu Dustin Hogue'un alacağının yüzde 40'ını ödedik. Futbolda Duric'in alacağının üçte ikisi ödendi. Bu ay da son bölüm ödenecek. Borçlarımız azaldıkça gereken yapılacaktır" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100