banner112

Özgün İtalya'yı fethetti

İzmirli down sendromlu milli yüzücü Özgün Öktem, İtalya'da düzenlenen Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda 1 gümüş, 2 bronz madalya alarak ailesini, ülkesini ve kulübü Ege Üniversitesi Spor Kulübü'nü gururlandırdı.

Özgün İtalya'yı fethetti

Haber/ Levent ARIÖZ

Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün down sendromlu milli yüzücüsü Özgün Öktem, emeklerini karşılığını aldı ve İtalya'dan 3 madalya ile döndü. Özgün, TRİGAMES Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda 400 metre serbest yüzmede ikinci, 800 metre serbest yüzme ve 200 metre kelebek yüzmede dördüncü olup, kendi yaş kategorisinde 1 gümüş, 2 bronz madalya kazandı. Bir kafede garson olarak çalışan, evden, işe, işten havuza tek başına giden 25 yaşındaki sporcu yine kendi ayarları üstünde durabildiğini gösterdi. İlk kez ailesi ve kendi antrenörü olmadan yurtdışına yarışlara gitti ve özel sporcuların imkan verilirse tüm engelleri aşabileceğini gösterdi. Özgün'ün antrenörü Kezban Taşçı, Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak genç sporcunun yakaladığı başarıdan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

ANTRENÖRÜ İLETİŞİMİ KOPARMADI

Taşçı, "Özgün'ün, ailesi olmadan ilk defa yurt dışında çıkması müthiş bir olay. Sadece milli takım antrenörleriyle İtalya'da bulunması ve başarılı olmasından dolayı gurur duyduk. Her akşam Özgün'le telefonla konuştuk. İrtibatımızı koparmadık. Kahvaltısını yapıyor mu, uykusuna dikkat ediyor mu kontrol etmeye çalıştık. Ailesiyle de sürekli iletişim halindeydi ve çalışma programını hiç eksik etmedi. Sporcumuzun, madalyalarla dönmesine çok sevindik. Özgün'e İtalya'ya gitmeden önce, 200 metre kelebeği benim için yüz demiştim. Döndüğünde ilk sözü senin için madalya aldım dedi ve bana sarıldı. Motivasyonu, moralı çok yerindeydi ve o hali benim için dünyalara bedeldi. Özgün'e sporda gelişmesi için her türlü imkanı sunan Ege Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü'ne teşekkürlerimizi iletiyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahriye yıldırım
Bahriye yıldırım - 7 ay Önce

Benim oglumda ds sendromlu Rabbim bizlerefe boyle guzel gunler gosddrmeyi nasip etsin gurur duydum

banner101

banner100