KSK sonunu getiremiyor

Karşıyaka Teknik Direktörü Aytekin Sümbül, ilk yarı ve ikinci devrenin son dakikalarında yedikleri gollerle 8 puan kaybettiklerini ve maç sonlarında daha dikkatli oynamaları gerektiğini ifade etti.

KSK sonunu getiremiyor

Karşıyaka Teknik Direktörü Aytekin Sümbül, ilk yarı ve ikinci devrenin son dakikalarında yedikleri gollerle 8 puan kaybettiklerini ve maç sonlarında daha dikkatli oynamaları gerektiğini ifade etti.

LEVENTÜçüncü Lig'e istediği gibi başlayamayan Karşıyaka, son dakikalarda yediği gollerin kurbanı oluyor.
Rakipleri karşısında ilk yarı ve 90 dakikanın son anlarında kalesinde goller gören Kaf Kaf, Erokspor, Alibeyköyspor ve Düzcespor maçlarında aynı sona uğrayıp 8 puan kaybetti. Son Erok karşılaşmasında 1-0 öndeyken 45, 82 ve 90. dakikalarda ağları havalanan KSK, Alibeyköy mücadelesinde 82, Düzce müsabakasında da 45. dakikada kalesinde goller gördü.
Yeşil kırmızılı takımın teknik direktörü Aytekin Sümbül, yaşanan sorunun fiziksel kaynaklı olduğunu söyleyip, "Ligin ikinci haftasında göreve geldiğimde takımın kondisyon olarak çok geride olduğunu gördüm. Futbolcuların inancı ve kazanma arzusu gayet yerinde. Taktiksel anlamda da söylediklerimi sahada en iyi şekilde uyguluyoruz. Ama yakaladığımız fırsatları değerlendiremiyoruz. Kondisyon eksiğimiz çok fazla. Hafta içi yaptığımız ekstra çalışmalarla güçleniyoruz. Ayaklarımızın üstünde sağlam durabildiğimizde, kaçırdığımız gol pozisyonlarını bu kez atacağız" diye konuştu.

1 mevkide 5 oyuncu var


Transfer yasağı sebebiyle takım mühendisliğinde eksiklikler olduğunu, bir mevkide 5 oyuncu varken, bazı pozisyonlarda oynayabilecek futbolcu bulamadığını ifade eden Aytekin Sümbül, "Ön liberoda elimizde Mustafa Aşan, Fatih Öztekin, Arif Cilak, Görkem Kınay ve Harun Atalay var. Hücum kanatlarında ise sadece Doğukan İnci'ye sahibiz. Oyuncularımızı gerçek mevkileri dışında, başka pozisyonlara devşirerek soruna çözüm buluyoruz. Elimizdeki oyuncu grubuyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Takımın sisteminden, hevesinden, mücadele hırsından memnunum ama gol bölgelerinde daha dikkatli olup, maçların ilk ve ikinci yarılarının son çeyreklerinde önlem almamız gerekir" ifadelerini kullandı.

2 sezondur en çok pozisyon bulan biziz


Karşıyaka'nın iki kez küme düştüğü 2 sezon içinde 4-2-3-1 sistemiyle oynadığını ve bu oyuncu dizilişinin futbolculara uygun olmadığının altını çizen Teknik Direktör Sümbül, "Biz 4-4-2'nin en uygun sistem olduğunu düşünüyoruz. Elimizdeki tek kanat oyuncusu Doğukan'ın adam eksiltme, dripling özelliklerini ileri uçta kullanmak için kendisini forvete devşirdik. Hakan Kuş'la iyi bir ikili oldular. Karşıyaka son 2 sezonda ilk defa 1 maçta 7 pozisyon üretti. Çok gollük akın yaratıyoruz ama sonuçlandıramıyoruz. Umarım Kırşehir Belediyespor maçıyla birlikte çıkışa geçeceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 10:31
YORUM EKLE