KSK filesine destek

Karşıyaka Kadın Voleybol Takımı ile Yaşar Üniversitesi arasında iş birliği yapıldı. Yaşar Üniversitesi adı formalarda yer alırken hem sporcuların, hem de öğrencilerin yararlanacağı ortam yaratılacak.

KSK filesine destek

Yaşar Üniversitesi ve Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) Kadın Voleybol Takımı arasında, iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında, bir yıl boyunca Yaşar Üniversitesi adı formalarda yer alırken aynı zamanda hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı iş birliği ortamı yaratılması da hedefleniyor. Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen imza törenine, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı, Başkan Vekili ve Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven ve yöneticiler katıldı. İmza törenin ardından iş birliğini değerlendiren Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer, Yaşar Üniversitesi’nin bir spor ve sanat kültürü bulunduğunu vurgulayarak, “Üniversiteler, sadece akademik çalışmaların yapıldığı yerler değil, aynı zamanda gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini de destekleyen kurumlardır. Pozitif ayrımcılık yaparak kadın voleyboluna katkı sağladığımız için mutluyuz. Bu çerçevede, KSK’nin formasında bizim ismimizle mücadele etmesinden, büyük mutluluk duyuyoruz. KSK forması giyen 8 voleybolcu, aynı zamanda bizim öğrencimiz ve okul takımımızda da yer alıyorlar. Ümit ediyorum KSK Kadın Voleybol Takımı, önemli başarılara imza atar ve hem sizi hem de bizi gururlandırmaya devam eder” dedi. Anlaşma kapsamında; KSK Voleybol Takımı, 2020/2021 sezonu boyunca, formasında Yaşar Üniversitesi logosunu taşırken ayrıca hem sporcuların hem de öğrencilerin karşılıklı olarak yararlanacağı iş birliği ortamı yaratılması da hedefleniyor. Ayrıca, Yaşar Üniversitesi Voleybol Takımı da KSK tesislerinden ve imkanlarından yararlanabilecek.

Hedefimiz Sultanlar Ligi

KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı ise İzmir’in iki köklü markasının voleybolda birlikteliğinin 3. Yılına girdiğini belirterek, “Yaşar Üniversitesi’ne katkıları için çok teşekkür ediyoruz. Hep birlikte kadın voleybolunda, ciddi atılımlar yapıyoruz. Pozitif ayrımcılık bizim kulübümüzün genlerinde var. Amatör branşlara verdiğimiz önemle Atatürk’ün izinden gerçek anlamda giden bir kulübüz. Milli takımımıza uzun yıllar hizmet veren hocamız Reşat Yazıcıoğulları’yla, yönetimimizle, Yaşar Üniversitesi’yle ve taraftarımızla birlikte, COVID-19 nedeniyle yaşanan tüm olumsuz koşullara karşın başarıya ulaşmayı hedefliyoruz. Hedefimiz seneye Sultanlar Ligi’nde yer almak” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner97

banner96