banner112

KSK ayağa kalkıyor

Son yıllarda altyapıda İzmir'deki diğer kulüplerin gerisinde kalan Karşıyaka, altyapı başkanlığına gelen Tayfun Yungul'un yeni yapılanmasıyla ayağa kalkıyor.

KSK ayağa kalkıyor

Son yıllarda altyapıda İzmir'deki diğer kulüplerin gerisinde kalan Karşıyaka, altyapı başkanlığına gelen Tayfun Yungul'un yeni yapılanmasıyla ayağa kalkıyor.

İzmir'de son yıllarda alt yaş gruplarında uluslararası alanda adından söz ettiren Altınordu, daha önce de Altay ve Bucaspor altyapıdan çıkardığı futbolcularla dikkat çekerken, bu konuda suskun kalan Karşıyaka, atağa kalktı. Transfer yasağıyla son 2 yılda genç futbolcularını sahaya sürmeye başlayan Karşıyaka'da Ocak ayında göreve gelen yönetim, altyapıda yapılanmaya gitti. Kısa sürede attığı adımlarla adından söz ettirmeye başlayan yeşil-kırmızılılarda şubat ayında altyapı başkanlığına getirilen Tayfun Yungul, yeni yapılanmadan bahsederken kendilerine seçtikleri, "Burada önce insan, sonra sporcu, en son futbolcu olunur" sloganıyla kulübü milli takımlarda temsil edecek oyuncular yetiştireceklerini söyledi.


PİLOT TAKIMLA ANLAŞILDI


Yeşil-kırmızılılarda daha önce 1998-2000 yılları arasında futbolcu olarak görev yapan Yungul, "Karşıyaka'da göreve başkan vekili Gökhan Şensan'ın talebiyle geldim. Hem kendisi, hem başkan Turgay Büyükkarcı, hem de futbol şube başkanı Hakan Çeliker'den büyük destek alıyoruz. Altyapı için birçok engeli aşıyorlar. A takım tesisleri yenilenirken altyapı kamp merkezi, idari bina da yenilenip boyandı. Yeni bir dinlenme odası oluşturulacak. Tamamen altyapının kullanımında fitness salonu yapılacak. Karşıyaka Belediyesi'yle işbirliği yapıp süre alamayan bazı oyuncuları orada oynatacağız. İzmir genelinden birkaç pilot takımla anlaşma yaptık" diye konuştu.


TÜM TÜRKİYE TARANDI


Tayfun Yungul, göreve geldiklerinde altyapıda yarışmacı takımlarının Ekim 2016'da FIFA'dan gelen altyapılar dahil 2 dönem transfer yasağı yüzünden ciddi erozyona uğradığını ifade ederek, "Bazı takımlarda 14, bazılarında 19 futbolcu vardı. Bir takımımızda kadroda yalnız tek kaleci kalmıştı. Şubat ayından itibaren 250'ye yakın altyapı maçı izledik. Kahramanmaraş'a kadar Türkiye'yi tarayıp U11'den U19'a kadar 60 oyuncuyu Karşıyaka'ya kazandırdık. Bodrum, Çanakkale, Eskişehir, Biga gibi yerlerden kulübe kazandıracağımız 8 elit genç oyuncu daha var. Çiğli Tesisleri'nde spor okulu öğrencisi sayısı 200'den azdı. Bu sayı 355'e çıktı. Diğer spor okullarımızda 350 kişiden 470 öğrenciye ulaştık. Bostanlı ve Kaklıç'ta futbol okulu açtık. Sasalı, Örnekköy ve Mustafa Kemal Mahallesi'nde okul açıyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 16:59
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100