Karşıyaka taraftarı kombine satışı istiyor

Yeşil kırmızılı taraftarlar 5 yıldır tamamlanmayan Karşıyaka Stadı'nın kombinelerinin satışa çıkmasını önerdi. Kaf Kaf sevdalıları bu şekilde hem tepki gösterip, hem de kulübe yardım toplamayı amaçlıyor

Karşıyaka taraftarı kombine satışı istiyor

İzmir'e yapılacak statlar arasında temeli hepsinden önce atılmasına rağmen henüz tamamlanmayan Karşıyaka Stadı için bekleyiş sürürken taraftar da sabırsızlanıyor. Yeşil kırmızılılar kulüplerine yardım amacıyla gelecek dönemde tamamlanacak stadın kombine biletlerinin satışa çıkmasını istedi. Yeşil kırmızılılar sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanyada, “Şimdiden ilk sezonun kombineleri satılsın. Hem bitmeyen stadımız için tepki göstermiş oluruz, hem de kulübümüze yardım ederiz” önerisinde bulundu. Karşıyaka'ya gönül verenler bununla birlikte kale arkası ve maraton tribünlerinin satışnın yapılmasını istedi. Şimdiden alanların ödedikleri rakamın stadın tamamlanması sonrasında belirlenecek fiyattan düşülebileceği vurgulandı.

Kaf-Kaf son projesi 7 bin 223'ü koltuklu toplam 15 bin 741 kapasiteli olması öngörülen stadının hayaliyle elindeki İlçe Stadı ve Yalı Tesisleri'nden de olmuştu. Örnekköy'deki 40 bin kişilik stat projesi ülkemizin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık dosyasına bile giren Karşıyaka, 2012'de yeni stadın kiracısı olduğu mevcut İlçe Stadı'nın arazide yapılmasını teklif etti. Kaf-Kaf'ın bu adımından sonra 2013'te Göztepe'ye Gürsel Aksel Tesisleri'nin yerine stat yapılması gündeme geldi. "Ezeli rakiplere 15'er bin kişilik ikiz stat" fikriyle ortaya çıkan projelerden Karşıyaka Stadı'nın ihalesi 28 Ocak 2014'te 54 milyon 88 bin TL'ye, Göztepe'nin ihalesi ise 29 Ocak 2014'te 54 milyon 350 bin TL'ye yapıldı. Kaf-Kaf bu süreçte eski İlçe Stadı ve tesisleri yıktırıp arazide zemin güçlendirme yaptırırken ruhsat çıkmayan iki ihale de Büyükşehir Belediyesi'nin davasıyla iptal edildi.

Karşıyaka'nın stadı 5 Haziran 2017'de 62 milyon TL bedelle tekrar ihale edilip iki stadın temeli 9 Eylül 2017'de Alsancak Stadı'yla birlikte atılsa da ihale, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın stat için yaptığı imar planı değişikliğine 7 vatandaşın açtığı dava nedeniyle tekrar iptal oldu. İlk ihaleden sonra projesi değişen, yıkım, hafriyat ve zemin çalışmaları için 16 milyon TL harcanan Karşıyaka Stadı'na Aralık 2018'de Yapı Kayıt Belgesi çıkarıldı, otopark sorunu için Orman Müdürlüğü'yle anlaşıldı. Geçen kasım ayında stada karşı çıkan vatandaşların davası olumlu sonuçlansa da henüz yeni ihale tarihi belli olmayan projenin en erken 2020'nin son aylarında ihaleye çıkması bekleniyor. Stat arazisi 5 yıldır ilçenin ortasında atıl duruyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER