Kaptan kalıyor

Sporting Lizbon'dan sonra Beşiktaş'ın da transfer etmek için yoğun çaba sarfettiği Göztepe'nin kaptanı Beto önceliğinin sarı kırmızılılar olduğunu belirtti.

Kaptan kalıyor

Göztepe'ye 2017 yılında gelen ve o günden beri başarılı performansıyla sarı kırmızılıların ve Türk futbolunun beğenisini kazanan Beto, bir süredir transferin en çok konuşulan isimlerinden biri durumunda. Yetiştiği kulüp Sporting Lizbon'dan sonra şimdi de Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Portekizli file bekçisi önceliğinin Göz Göz olduğunu belirtti. Kariyerinde 4 Avrupa kupası kaldıran Beto, Sporting Lizbon, Sevilla ve Porto gibi Göztepe'nin de kalbindeki en önemli kulüplerden birisi olduğunu söyledi. Kendisini Göztepe'ye ait gibi gördüğünü dile getiren Beto, "Tabii ki profesyonelim ve futbolda heran her şey olabilir. Bugüne kadar 10 farklı kulüpte forma giydim. 7 yaşından beri bu işi yapıyorum. 30 yıl oldu. Müthiş başarılar yaşadım. Önceliğim Göztepe ile görüşüp daha sonra ailemle konuşup kararımı vereceğim" diye konuştu.

Titi ile anlaşılacak

Ülkesinin Porto ve İspanya’nın Sevilla takımlarıyla UEFA Avrupa Ligi Kupası’nı havaya kaldıran Beto Pimparel, Portekiz Milli Takımı’nda 14 maça çıktı. 2017-2018 sezonunda gelen tecrübeli eldiven Süper Lig’de 87 müsabakaya, çıkıp kalesinde güven verdi. Sarı-Kırmızılılar’da Serdar Gürler’le de önümüzdeki günlerde masaya oturulması bekleniyor. Yönetim daha önce Titi’yle görüşmüş ve başarılı stoperden olumlu yanıt almıştı. Barış YENGİLOĞLU

YORUM EKLE