İzmir derbisinde 89 yıllık poz

Altınordu ile Altay arasında oynanan İzmir derbisi öncesi iki takım futbolcuları yan yana objektifleri poz verirken, bu tablo için 89 yıl önce çekilen bir kareden esinlenildi.

İzmir derbisinde 89 yıllık poz

Spor Toto 1’inci Lig’den dün Altınordu ile Altay arasında oynanan İzmir derbisi öncesi iki takım futbolcuları yan yana objektifleri poz verirken, bu tablo için 89 yıl önce çekilen bir kareden esinlenildi.

Neredeyse bir asır önce Yunanistan takımı Apollon ile oynanan maça birlikte çıkan Altay ve Altınordulu futbolcular ortak takım fotoğrafı çektirmişti. İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı ve TFF Fair-Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu Üyesi Ali Erten, İZVAK Yönetim Kurulu ile birlikte tarihin içinden çıkardığı bu fotoğrafı derbi öncesi iki kulüp temsilcileriyle paylaşarak, “89 yıl sonra yine aynısını yapalım” teklifini götürdü. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ile Altay Başkanı Ayhan Dündar öneriyi hemen kabul etti ve ortaya bu tarihi dostluk fotoğrafı çıktı.

İzmir’in futbol tarihinin benzer dostluk, centilmenlik ve dayanışma hikayeleri ile dolu olduğunu belirten İZVAK Başkanı Ali Erten, “Futbolda İzmir iklimi adını verdiğimiz iş birliği, güç birliği ve dayanışma ruhuyla hareket ediyoruz. Hafta sonundaki derbide ortak takım fotoğrafı çektirme fikrimizde, 89 yıl öncesinden esinlendik. Futbol tarihimizdeki örnek davranışlar konusunda farkındalık yaratmak istedik. Bir adım attık. Bize yakışan güzel bir İzmir fotoğrafı oldu. Tüm İzmir derbilerinde bu uygulamaya devam edilmesi için kulüplerimize öneride bulunacağız. Bu fikri daha da geliştireceğiz. İzmir bir kez daha Fair-Play anlamında farkını koyacak. Destek veren her iki kulüp başkanına gönülden teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tam 35 GÖZTEPELİLER
Tam 35 GÖZTEPELİLER - 3 hafta Önce

ALLAH tan dileğimiz birbirine mac satan bu iki takımın küme düşmesinin.Daha ilk yarının başlarında 10 kişi kalan rakibinin üstüne gitmeyen ,geçen yıllardan superlige çıkma maçından 2 gün önce başkanlarının bize finale kalmak istemiyorum demesi ve finalde bilerek son dakikada gol yiyip maci hediye etmesi bir seydaga söyleyelim Göztepe mizle lig maçında 10 kişi kalmasına rağmen çılgınca maca asılan o A.ordunun ve Altayin düşmesini isterim

SIRADAKİ HABER

banner101

banner100