İlk yarının en yaşlısı Altay

Kadrosunda tecrübeli yıldızları bulunduran siyah beyazlılar TFF 1. Lig'de ilk yarının en yüksek yaş ortalamasına sahip ekibi oldu. İzmir temsilcisinin yaş ortalaması 30,7 olarak açıklandı

İlk yarının en yaşlısı Altay

Sezon başında tecrübeli futbolcuları kadrosuna katan Altay TFF 1. Lig'de ilk yarının en yaşlı ekibi oldu. Siyah beyazlı takımın  30,7 ortalamayla en yaşlı ekip konumunda bulunduğu ligde, Royal Hastanesi Bandırmaspor 29,8, Tuzlaspor ise 29,5 yaş ortalamalarıyla oynadı. Sezonun 5. haftasındaki Altay-Adana Demirspor maçı, 31,4'le yaş ortalaması en yüksek, ilk haftadaki Ankaraspor-Eskişehirspor karşılaşması ise 21,5'le yaş ortalaması en düşük karşılaşma olarak ön plana çıktı. Ligin en yaşlı futbolcusu ise 21 Haziran 1981 doğumlu Altaylı İbrahim Öztürk olarak kayıtlara geçti. Öte yandrn TFF 1'inci Lig'de devre arasına zirvenin 3 puan gerisinde 32 puanla 4'üncü sırada giren İzmir ekibinde teknik direktör Yücel İldiz, ilk yarıda ortalama bir performans sergilediklerini dile getirdi. Korona virüs salgını ve İzmir'de meydana gelen deprem nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden deneyimli teknik adam, "Kalabalık kadro sıkıntısı da çektik. Haksızlığa uğradığımız da kendi hatalarımız da oldu. Bandırmaspor maçında tatile erken çıkmış gibiydik yoksa liderdik, ilk yarıyı lider bitirebilirdik. Ortalama bir performansla iddialı grubun içerisinde kaldık. En iyi performansı gösterdiğimiz zaman hedefi yakalarız" dedi.

Sezon başında favori takımlar arasında gösterildiklerini söyleyen teknik patron İldiz, "Bu grupta favori belli olmaz, her şey olabilir. Rakipler inanılmaz transferler yapıyorlar. Biz daha sakin davranıyoruz. Zorluk derecesi en yüksek yıllardan birindeyiz. En iddialı takımlar arka arkaya sıralandık. Sürpriz takımlar alttan gelebilir. Takımda çok iyi bir ortamımız var. Çok adam almayacağız. İki oyuncu aldık, bugün yarın açıklanır. Bir iki oyuncu daha alacağız. Yabancı da olur belki ama Türk kontenjanında olması gerekiyor. İşimiz kolay değil. Baskıya alışkın insanlarız. Bu kadar puanı toplayan bu takım. Ben hiçbir takımı şampiyon yapacağım demedim. Hep birlikte başaracağız diyorum" yorumu yaptı.


 

YORUM EKLE