banner112

Güneşin Çocukları Şampiyon

Ankara’da düzenlenen Hentbol 2.Ligi'ne yükselme grup müsabakaları final maçında Adana temsilcisi Seyhan Belediyespor'u 38-33 yenerek hem Türkiye şampiyonu oldu.

Güneşin Çocukları Şampiyon
Ankara’da düzenlenen Hentbol 2.Ligi'ne yükselme grup müsabakaları final maçında Adana temsilcisi Seyhan Belediyespor'u 38-33 yenerek hem Türkiye şampiyonu oldu.

2. Lige çıkma başarısı gösteren Dikili Güneş Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları kulüp başkanı Bekir Argun ve takım antrenörü Mustafa Özkol’un eşliğinde Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’a ziyarette bulundu.

"Mustafa Başkan Hep Yanımızda"


Başkan Tosun’a kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Dikili Güneş Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bekir Argun, Güneşin Çocukları’nın 2’nci Lige çıktığını ifade ederek Dikili tarihinde ilk kez elde edilen Türkiye Şampiyonluğu Kupasını her zaman yanlarında olan ve zorlu müsabakalar sırasında hiçbir şeyi esirgemeyen Mustafa Başkana getirdiklerini söyledi.

'O Spor Salonu Mutlaka Yapacağız"


Dikili Güneş Gençlik ve Spor Kulübü’nün gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Kulüp Başkanı Berkir Argun, takım antrenörü Mustafa Özkol ile hentbolcuları elde edilen şampiyonluk nedeniyle kutlayarak yükseldikleri 2’nci Lig’de de başarılarının devamını diledi. Belediye olarak ilçe sınırlarında yaşayan çocukların ve gençlerin sporun, sanatın ve kültürün içerisinde olması için büyük gayret gösterdiklerini ve bu yönde projeler ürettiklerini belirten Başkan Tosun, şampiyon hentbolcuları tek tek kutlayarak, alınlarından öptü. Başkan Tosun, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hep geleceğimiz dedik, çocuklarımız dedik. Bu yönde projeler ürettik. Kentimizdeki spor dallarında faaliyet gösteren tüm takımlarımızın profesyonel liglerde mücadele etmesi için altyapı atağına geçtik. Erdal İnönü Stadımızı UEFA standartlarına çıkardık. Kentimizin sualtı ve su üstü sporlarında buluşma noktası olması için gemi batırdık, yapay resifler oluşturduk. Çandarlı’da sörf alanı oluşturup, müsabakalar düzenledik. Son olarak salon sporlarında üstün başarılar kazanılmasına katkı sunmak için kentimize Avrupa standartlarında bir spor salonu kazandırmak istedik. Ancak farklı hayaller peşinde koşan meclis üyesi arkadaşlarımız buna engel oldular. Bu engelin, bu istemezukçu zihniyetin verdiği zararlar işte bugün daha net ortaya çıkıyor. Soruyorum, bu pırıl pırıl şampiyon çocuklar deplasmanlı 2. Lig maçlarını nerede oynayacak? Spor salonu projemizi engelleyen meclis üyesi arkadaşlarımdan buna cevap bekliyorum. Güneşin çocuklarının ve ilçemizde yaşayan diğer çocukların geleceğine darbe vurma hakkını nasıl kendilerinde görüyorlar? Ama şunu üstüne basa basa söylüyorum ben bu pırıl pırıl kardeşlerimi asla salonsuz bırakmayacağım, o salonu mutlaka ve mutlaka kentimize kazandıracağım” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 14:50
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100