banner111

Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz vefat etti

Eski Merkez Hakem Kurulu Başkanı ve FIFA kokartlı eski hakem Bülent Yavuz, hayatını kaybetti.

Eski MHK Başkanı Bülent Yavuz vefat etti

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamada, "Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve FIFA kokartlı eski hakemimiz Bülent Yavuz’un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Bülent Yavuz'a Allah'tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Uzun yıllar Süper Lig'de maç yöneten Bülent Yavuz, FIFA kokartı taşıdı ve uluslararası maçlarda Türkiye'yi temsil etti. Merkez Hakem Kurulu başkanlığı görevinde bulunan Yavuz, federasyonda MHK danışmanı olarak da hizmetlerde bulundu.

Bülent Yavuz anısına bugün ve yarın oynanacak tüm profesyonel müsabakalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağı da bildirildi.

Bakan Kasapoğlu'ndan Bülent Yavuz için taziye mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, eski FIFA kokartlı hakem ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz'un vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Türk hakemliğinin duayen isimlerinden, Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı ve FIFA kokartlı eski hakemimiz Bülent Yavuz'un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Türk futboluna önemli katkılarda bulunan Bülent Yavuz'a Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 14:21
YORUM EKLE