banner112

Bisiklet Turu 4'üncü etabının startını verdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun (TBF) düzenlediği 57'nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda 4'üncü etabın startı, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından verildi. Sporcular, 152,1 kilometrelik İzmir-Manisa etabı için pedal çevirdi.

Bisiklet Turu 4'üncü etabının startını verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, İzmir programı kapsamında Vali Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı. Bakan Kasapoğlu, valilikte basına kapalı yapılan toplantıda, kentteki üniversite rektörleriyle bir araya geldi. Toplantının ardından 57'nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda 4'üncü etabın startı, Kasapoğlu tarafından İzmir Konak Meydanı'nda verildi. Bakan Kasapoğlu'nun yanı sıra Vali Köşger ve TBF Başkanı Emin Müftüoğlu da programda yer aldı. Startın verilmesiyle sporcular, 152,1 kilometrelik İzmir-Manisa etabı için pedal çevirmeye başladı. Çevredekiler de sporcuları alkışlarla destekledi.

Öte yandan bisiklet sporuyla ilgilenen bir grup, Konak Meydanı'nda, kazalarda hayatını kaybedenlere dikkat çekmek amacıyla pankart açtı. Sürücüleri dikkatli olmaya çağıranlardan Ferhan Tokul, bisiklet kazalarının ölümle sonuçlandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 12:40
YORUM EKLE

banner101

banner100