banner109

Ayrılık kısa sürdü

8 Ağustos'ta teknik direktör Soner Tolungüç'le yollarını ayıran Karşıyaka, 10 gün sonra orta yolu bularak deneyimli teknik adamla resmi sözleşme imzaladı

Ayrılık kısa sürdü

Üçüncü Lig ekibi Karşıyaka'nın teknik direktör krizi 10 gün sürdü. Teknik Direktör Soner Tolungüç'le 8 Ağustos'ta şok bir kararla yollarını ayıran, ardından hoca adayları Cüneyt Biçer, Fatih Uygun ve Erman Güraçar'la görüşen Kaf Kaf, taraftar baskısına dayanamayıp Tolungüç'le yeniden anlaştı. Anlaşmanın ardından konuşan Başkan Turgay Büyükkarcı, "Soner hocamızla zaten gönül birliğimiz var. Daha önce söylediğim gibi, inşallah kendisiyle uzun yıllar birlikte çalışacağız. Hocamızla aramızda para problemi yaşanmadı. Güzel bir birlikteliğimiz var ve bunu sürdürmek için yola devam ediyoruz. Hedefimiz yeni sezonda yine şampiyonluk olacak" dedi. Soner Tolungüç ise "Karşıyaka Spor Kulübü'ne olan sevgim çok büyük. Yeniden Karşıyaka'da görev yapacağım için heyecanlıyım. Başkanımızla yaptığımız görüşmede alacağım ücretle ilgili hiçbir konuşmamız olmadı. Yönetimimizin uygun göreceği rakamla sözleşme yenileyip göreve devam edeceğim" diye konuştu.

İlk idman cuma

Yeni sezon öncesi 20 Ağustos Perşembe günü toplanıp 21 Ağustos Cuma ilk idmana çıkacaklarını söyleyen Soner Tolungüç, "Koronavirüs salgını nedeniyle özel maç yasağı var. Takımların özel maçlardan 2 gün önce tıpkı normal lig maçları gibi testten geçmeleri gerekiyor. Bu nedenle büyük ihtimalle kampa gitmeyip tesislerimizde çalışacağız. Bu periyotta U19 takımdan yetenekli gençleri A takıma alacağız. Özkan, Furkan ve Oğuz zaten 6 aydır bizimle çalışıyorlardı. Gelecekte iyi futbolcular olacaklar. Altyapıdan geçen yıl profesyonel yapılan Batuhan Kara özel çalışmalarımızla zayıf yönlerini, fiziğini çok geliştirdi. Çok farklı bir oyuncu olacak. Gençlerden bazı isimleri ise tecrübe kazanmaları için kiralık vereceğiz" dedi.

YORUM EKLE

banner97

banner96