1928 Bucaspor'un 2. Lig talebi var

TFF 3. Lig 1. Grup Play Off yarı finalinde elenen 1928 Bucaspor'da Başkan Cihan Aktaş, alt liglerdeki gündemi değerlendirdi.

1928 Bucaspor'un  2. Lig talebi var

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) verdiği kararlar hakkında konuşan Başkan Aktaş, pandeminin önümüzdeki dönemlerde neleri beraberinde getireceğinin sürpriz olduğunu söyledi. Aktaş, 3. Lig'de Play Off oynayan ve bir üst lig vizesi alamayan 9 takımın başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'na dileklerini anlatmak için görüşme talebinde bulunduklarını belirtti. Aktaş, "Ülkemizde geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bu geçiş sezonunda da 2. ve 3. Lig'lerde bölgesel liglere dönülmesi daha iyi olacaktır. Böylece takımlar, otobüs ile deplasmana gidebilme imkanı bulabilir. O gün gelince ne yapmamız gerektiği telaşına düşmemek adına şimdiden önümüzdeki sezon için doğru kararlar vermeliyiz. Kötü senaryolar başımıza gelmeden önlemimizi almalıyız" dedi. Alınan kararlara saygıları olduğunu ancak Türk futbolunda kalitenin artması için yerli oyuncu havuzuna hizmet eden alt liglerde 2. Lig'in daha çok önem arz ettiğini belirten Başkan Aktaş, "Bu yıl 3. Lig'de rüştünü ispat etmiş, 2. Lig'in kapısına dayanmış, 3. Lig takımlarının (Play Off oynayan takımların), 2. Lig'e çıkarılması, 2. Lig'de 16 takımlı 3 grubun oluşturulması ülke futbolunun kalitesini artıracaktır" diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tam 35 Goztepeli
Tam 35 Goztepeli - 2 ay Önce

Mafya bozuntusu başkanın buna gücü yetmez İsterse bucayi Şammpiyonlar ligine alalım

Tam 35 Goztepeli
Tam 35 Goztepeli - 2 ay Önce

Hey Cihan istersen Bucağı Süper lige kesmezse Şampiyonlar ligine alalim

Tam 35 Goztepeli
Tam 35 Goztepeli - 2 ay Önce

Hey Cihan bey sen önce dürüst ol menej ve çalışanların parasını ver ve salak salak demeç verme Senin mafyaligin TFF sökmez Siz kim çıkmak kim Kendini fazla rezil etme Mafya bozuntusu milletin karşında rezil olma Süper Lig yada Şampiyonlar ligi istermisin

banner92