Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'tan ayrıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'tan ayrıldı

Kamuoyunda "yüksek karlı gizli fon" adıyla bilinen Seçil Erzan'ın da aralarında bulunduğu ikisi tutuklu yedi sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Dava dosyasına cep telefonu incelemelerine ilişkin yeni bilirkişi raporu girdi.

Siber Suçlar ve Güvenliği Uzmanı tarafından hazırlanan 200 sayfalık raporda sanık Seçil Erzan'a ait dört adet telefon ve üç adet sim kart, sanık Nazlı Can'a ait bir adet telefon ve bir adet sim kart, sanık Ali Yörük'e ait bir adet telefon ve bir adet sim kart, sanık Atilla Yörük'e ait bir adet telefon ve bir adet sim kart olmak üzere toplam 13 adet dijital materyal ile imajların bulunduğu sekiz adet flash bellek ve iki adet hard disk incelenerek çözümlemeleri yapıldı.

Bilirkişi raporunda Seçil Erzan'ın banka görevlileri ve DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ve diğer banka yetkilileri ile yazışmaları da yer aldı.

“ARDA'YA 2 MİLYON TL KREDİ VEREBİLİR MİYİM?"

Seçil Erzan'ın mesajlaşmalarında Mehmet Aydoğdu'yla Arda Turan ve Fatih Terim'in kredileri hakkında konuşmaları dikkat çekti. İkili arasında geçen konuşmalarda şu ifadeler var:

Seçil Erzan: Arda'ya 2 milyon TL kredi verebilir miyim?

Mehmet Aydoğdu: Fatih hocayı ne yaptın? Arayacaktın.

Seçil Erzan: Bodrum'da, gelince arayacağız. Ben de yanına geçeceğim.

Mehmet Aydoğdu: Krediyi kullandırdın mı?

Seçil Erzan: Kullandırdım, borcunu ödedi

Mehmet Aydoğdu: Haber vermedin. Arda'ya verebiliyorsan ver

Seçil Erzan: Arda'ya 2 milyon verebilir miyim?

Mehmet Aydoğdu: Kredilere onaylatabiliyorsan ver.

“BİRAZ KAZANDIRALIM, GERİ ALALIM"

Öte yandan Seçil Erzan'ın telefonunda Oğuz Atilla ismiyle kayıtlı kişiyle Selçuk İnan hakkında konuşmaları dikkat çekti. İşte o konuşmalara ait mesajlar:

Seçil Erzan: Aradım, açmadı Selçuk.

Oğuz Atilla: Bekletiyorum şimdilik işlemi

Seçil Erzan: Oğuz sen çık, dönmesi uzun sürebilir. Mesaj da attım.

Oğuz Atilla: Tamamdır Seçil Hanım. Kötü başlamış olduk ama inşallah kısa sürede geri kazanırım bu bakiyeleri.

Seçil Erzan: Dur bakalım, üzülmeyelim. Orada zaten bir miktar vardı. Sen çok sıkı takip yap buna. Biraz kazandıralım, geri alalım. Selçuk düzgün çocuktur. Ona mesai harcamamız gerekiyor. Bir memnuniyet yakalarsak hepsini geri alırız.

“GÜZEL HABER VERECEKTİM SİZE, SELÇUK İNAN'A FON KURUYORUZ"

Erzan'ın DenizBank Bölge Müdürü Sermin Tekin ile de mesajlaşmaları raporda yer aldı. Konuşmalarda Seçil Erzan'ın "Merhaba Sermin Hanım. Güzel haber verecektim size, Selçuk İnan'a fon kuruyoruz. Bugün ben ziyaret ettim daha önce Öb ile görüşmüştü" şeklinde mesaj yazdığı ve Sermin Tekin'in ise “Evet, Öb demişti 'Önerdik, düşüncek' diye, Süper" şeklinde karşılık verdiği, Erzan'ın “Prensipte anlaştık, kurmamızı istiyor. Kiralık kasasındaki altınlarını da çıkarttı. 4 kg altın yatırdık hesaba" diye mesaj yazdığı ve Tekin'in ise “Çok sevindim" şeklinde mesaj yazdığı görülüyor.

Kaynak: DHA