banner112
banner111

İllere göre haftalık vaka haritası yayınlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı.

İllere göre haftalık vaka haritası yayınlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Koca paylaşımında, "Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım" ifadelerini kullandı.

Koca, haftalık toplam vaka sayısını gösteren haritasını paylaştı. Koca, vaka sayılarının düşüş eğiliminde devam ettiğini belirtti. 

Bakan Koca paylaşımında şunları söyledi: 

"İnsidans haritamızın güncel şekli, illerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteriyor. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım."

Koca, açıklamasında “Vaka sayılarının azalması normalleşme cesaretimizi artırıyor. Aşı ile endişeden kurtulacağız. Aşımızı yaptıralım” ifadelerini kullandı.

3 büyükşehirde son durum

İllere göre haftalık Covid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 54,30, Ankara'da 83,64, İzmir'de 27,40 oldu.

Haftalık verilere göre her 100 bin kişide en az Covid-19 vakası Osmaniye, Adıyaman, Hatay, Adana ve Edirne'de görüldü.

Haftalık verilere göre Ağrı, Eskişehir, Kütahya, Bitlis ve Rize 100 bin kişide en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu.

Vaka sayısı en çok azalan iller

Bakan Koca, son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illeri de duyurdu.

Koca’nın açıklamasına göre, vaka sayıları en çok Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat, Tokat, Erzincan, Kırşehir, Kars, Hakkari ve Kütahya’da azaldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 19:35
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100