96 yaşındaki hasta kritik müdahale ile sağlığına kavuştu

İzmir'deki Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde yapılan başarılı bir operasyonla, evinde düşerek yaralanan diyaliz hastası 96 yaşındaki Halil Çolaklar sağlığına kavuşturuldu.

96 yaşındaki hasta kritik müdahale ile sağlığına kavuştu

İzmir'deki Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nde yapılan başarılı bir operasyonla, evinde düşerek yaralanan diyaliz hastası 96 yaşındaki Halil Çolaklar sağlığına kavuşturuldu.

Evde tek başına olduğu sırada koltuğa oturmak isteyen Halil Çolaklar, sendeleyip yere düşünce kalça eklemi kırıldı. Acı içinde feryat ederek sesinin duyulmasını sağlayan ve ambulansla hastaneye kaldırılan, aynı zamanda diyaliz hastası da olan Çolaklar, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Düştükten sor çok fazla acı çektiğini belirten Çolaklar, "Evde yalnız başıma olduğum bir gün koltuğa oturmak için yerimden kalktım. Birden sendeledim ve yere düştüm. Sesimi duyurmak için çok uğraştım. Sağolsun yoldan geçen iki kişi yardımıma koştu. Diğer komşularımızın da yardımı ile yakınlarıma telefonla ulaştılar. Kalça eklemimin kırıldığını hastanede öğrendim. Çok acı çekiyordum. 112 ekipleri gelerek hastaneye sevkimi gerçekleştirdiler. Ayrıca böbreklerimden rahatsızım. Düzenli olarak diyalize giriyorum. Bu olay başıma gelmeden önce kendi ihtiyaçlarımı kendim karşılayabiliyordum. Eşimi kaybetmeme rağmen kızım ve damadım bana çok yardımcı oluyorlar. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde hem böbreklerim kontrol altında tutuldu hem de ortopedi ameliyatım sorunsuz gerçekleşti. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

MODERN BİR SAĞLIK HİZMETİ ALIYORUZ


Babasının düştüğünü öğrenince hemen eve geldiğini anlatan Feride Çolaklar da "Babam kendi işini kendisi görebiliyordu. Komuşumuzun telefonu ile hemen eve geldik. Yaşadığı acıyı gayet iyi anlayabiliyordum. Aynı şekilde anneminde böyle bir yaralanması olmuştu. Böbrek hastası olması nedeniyle hemen diyalize alındı ve daha sonra ortopedi ameliyatı gerçekleşti. Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi modern bir sağlık kuruluşu. Eski hastaneler ile kıyaslanamaz bile. Buradan almış olduğumuz sağlık hizmetinden çok memnun kaldık" diye konuştu.
"HASTAMIZIN DURUMU KRİTİKTİ"

Hastanın ameliyatını gerçekleştiren Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Asım Taymaz, başarılı bir operasyon gerçekleştirerek hastalarını ayağa kaldırdıklarını belirterek, "Hastanemize düşme sonucu başvuran hastamızda kalça ekleminde kırık tespit ettik. Hastamız ayrıca diyaliz tedavisi de görüyordu. Bu açıdan böbreklerini düşünmeli, uygun diyaliz planlaması ile cerrahi operasyonunu gerçekleştirmeliydik. Nefroloji uzmanımız ile değerlendirmeleri yaptık. Risklerimiz büyük olmasına rağmen operasyonu başarı ile tamamladık. Hastamızı sağlığına kavuşturmak bizim için gurur verici" dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 16:15
YORUM EKLE

banner92