İspanya'da Ulusal Mahkeme hakimi, eski İspanya Futbol Federasyonu (RFEF) Başkanı Luis Rubiales'in kadın milli takımın futbolcusu Jenni Hermoso'ya yaklaşmasını veya onunla iletişim kurmasını yasakladı.

Rubiales, İspanyol kadın milli futbolcu Jennifer Hermoso'yu dudağından öpmesi olayında cinsel taciz ve zorlama olduğu suçlamalarıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında bugün Madrid'deki Ulusal Mahkeme'de ifade verdi. Mahkeme hakimi, savcılık ve suçlamayı yapan Hermoso'nun avukatının taleplerini dikkat alarak Rubiales'in kadın milli futbolcuya 200 metreden yakın yaklaşmasına ve herhangi bir yolla onunla iletişim kurmasına yasak getirdi.

Rubiales'in ifadesi sırasında yöneltilen soruları yanıtladığı ve tüm suçlamaları reddettiği bildirilmişti.

Kadın milli futbolcular, milli takımı boykot etti

Manchester United, Bruno Fernandes ile güldü Manchester United, Bruno Fernandes ile güldü

Diğer yandan UEFA Kadın Uluslar Ligi'nde 22 Eylül'de İsveç ve 26 Eylül'de İsviçre ile karşılaşacak İspanya Kadın Milli Takımı'nın aday kadrosu, futbolcuların boykotundan dolayı açıklanamadı. RFEF, aday kadronun yeni teknik direktör Montse Tome tarafından bugün açıklanacağını duyursa da 21'i dünya şampiyonu olan kadroda olmak üzere toplam 39 kadın futbolcunun imzasıyla alınan boykot kararı bunu geciktirdi.

Kadın futbolcular; kadın futbolunun organizasyon şemasının yeniden yapılandırılması, başkanlık ve genel sekreterin yeniden yapılandırılması, RFEF başkanının istifası, iletişim ve pazarlama alanının yeniden yapılandırılması ve dürüstlük yönetiminin yeniden yapılandırılması taleplerinden şimdiye kadar sadece RFEF başkanının istifasının gerçekleştiğini savundu.

Futbolcuların kadroya çağrılmalarına rağmen milli takım kampına katılmamaları halinde para cezası alma olasılıkları bulunuyor.

Kaynak: AA