Yücel’den Soylu’ya zehir zemberek yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İzmir’de yürüttüğü seçim çalışmaları sırasında yaptığı konuşmalarda, Cumhuriyet Halk partisi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na terör örgütü üzerinden suçlamalarda bulunmasına CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den Soylu’ya ‘Sen ne işe yararsın ki’ çıkışı geldi.

Yücel’den Soylu’ya zehir zemberek yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İzmir’de yürüttüğü seçim çalışmaları sırasında yaptığı konuşmalarda, Cumhuriyet Halk partisi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na terör örgütü üzerinden suçlamalarda bulunmasına CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’den Soylu’ya ‘Sen ne işe yararsın ki’ çıkışı geldi.

CHP İl Başkanı Deniz Yücel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ nun sözleri üzerine yaptığı açıklamada “Görevi içişleri ama kendi içi boş olan, ağzından iftiradan başka bir şey çıkmayan, koltuk uğruna kendi partisini satmış, kendini namert olarak ifşa etmiş, kendi tükürdüğünü yalamış bir ismi, ne İzmirliler ne de bizler ciddiye alacak değiliz” diyerek şunları söyledi.

Soylu işini iyi yapıyor, sarayı eğlendiriyor

Süleyman Soylu her konuştuğunda tek amacı var, Saraya ve Recep Tayyip Erdoğan’a en iyi yalakalığı kendisinin yaptığını göstermek. İzmir’de yaptığı açıklamalar, aslında AKP’nin İzmir’de ne hale geldiğinin, yaşayacağı tarihi hezimetin yansımasıdır. Kendisi şekilden şekle girerek, yaptığı konuşmalarda, partimize ve partimize destek veren İzmirlilere sürekli hakaret ederek, iftira atarak kendi geçmişini unutturmak istemektedir. Geçmişte’ bu Tayyip Erdoğan’a gününü göstereceğim’ dediği cumhurbaşkanına, nasıl yaranır onun derdindedir. Keşke geçmişteki karakterine sahip çıksaydı da, bugün olduğu gibi her konuştuğunda kendini küçük düşürmeseydi. Sayın bakanın unuttuğu bir şey var. Burası İzmir. Öyle yalan ve iftiralarla, zamanında sahip çıktıkları teröristleri, CHP’nin üstüne yamamaya çalışmakla burada kimseyi kandıramaz. Bu konuşmalarla ancak kendisini komik duruma düşürür. Aslında kendisinin düştüğü bu durumdan rahatsız olduğunu da zannetmiyoruz, zira kendi karakteri bu duruma oldukça uygun. Sarayın sahibi de, Soylu’nun bu durumuyla oldukça eğleniyor gibi gözüküyor. Sarayı mutlu ediyor, eğlendirebiliyorsa, Soylu işini iyi yapıyor demektir.

Teröristi askere karşı koruyan Soylu’dur, AKP’dir

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, Süleyman Soylu’nun CHP’ye attığı her iftiranın dönüp kendisini bulduğunu ifade ederek “ Bu şahıs kendi makamının farkında da değil. Eğer meclis üyesi adaylarımız hakkında söyledikleri iftira değilse, PKK’lı olduğunu iddia ettiğin kişiler hakkında neden gereğini yapmadı. Sen içişleri bakanı olarak ne işe yararsın ki, bunca istihbaratın varken gereğini yapmıyor, çığırtkan gibi ortalarda ver yansın ediyorsun. Bunu CHP olarak biz mi bileceğiz? Devletin güvenlik güçleri, istihbaratı kimin emrinde. Peki bu kişiler madem terörist veya terör destekçisi, nasıl oluyor da aday olmaları için gerekli adli sicil kayıtları tertemiz çıkıyor. Ama Sayın Bakan da haklı. Kimi, neye göre tutuklayacağı AKP’nin çıkarına göre değişiyor. Onun da aklı karışmış durumda. Bunların iktidarının dün kahraman ilan ettikleri, oturup pazarlık yaptıkları teröristler hala aklımızda. PKK ile aynı örgüt dedikleri PYD’nin liderini kırmızı halılarla, önlerini ilikleyerek karşılayanlar bu Süleyman Soylu ve tebaası değil miydi? Oy kaygısıyla PKK’lı teröristlere kol kanat geren, onları askerimizden, polisimizden koruyan, teröristlere dokunmayın diyen kimdi? Hendeklerin kazılmasına, silahların şehirlere indirilip depolanmasına, gelen o silahlarla askerlerimizin, polislerimizin şehit düşmesine sebep olanlar kimlerdi, hangi iktidardı? Bunca ihaneti, bunca teröristi koruyacaksınız, sonra da ortaya çıkıp terör işbirlikçiliğiyle bizi suçlayacaksınız. İzmirliler, kendilerini bu yalanlara inanacak kadar saf ve cahil yerine koyanlarla, 31 Mart’ta sandıkta hesaplaşacaktır.

Soylu haddini bilecek

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanına dil uzatmanın Süleyman Soylu’nun haddi olmadığını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı.

Buradan soruyorum ahlaklı, erdemli, omurgalı bir siyasetçi ‘AKP haramileşmiş, yolsuzluğa karışmış’ diyen, ‘Tayyip Erdoğan bu milleti oyalıyor, kandırıyor ve istismar ediyor’ diyen bir şahsiyetten, nasıl olurda‘Erdoğan bu milletin ebedi ve ilelebet başkanı olacaktır’ diyen bir şahsiyete dönüşebilir. Bu dönüşüm hangi sözlerle ifade edilebilir, hangi soylu davranışla açıklanabilir. Böylesine esnek ve kıvrak siyasi geçişlere sahip bir karakter, nasıl olurda ciddiye alınır. Süleyman Soylu önce haddini bilecek CHP’ye, CHP’ye oy veren İzmirlilere ve Genel Başkanımıza laf söylemenin haddi olmadığını anlayacak.

Tayyip Erdoğan’a hesap sormazsa namert olacaktı.. sordu mu?

Süleyman Soylu’nun AKP’ye geçmeden önce söylediği her sözü yuttuğunu, tükürdüğü yalamak zorunda kaldığını iddia eden Yücel, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekçi’ye de tavsiyede bulundu. Deniz Yücel “ ‘Bu Tayyip Erdoğan’a muhakkak gününü göstereceğim, Eğer peşkeş çekilen özelleştirmelerden hesap sormazsam namerdim’ sözlerinin sahibi olan Süleyman Soylu bu hesabı sordu mu? Sormadıysa simdi Süleyman Soylu ne oldu? Çamur siyasetini ve iftirayı gelenek haline getirmiş olan siyasi anlayışın mensubu bir isme, daha fazla zaman harcamak vakit kaybıdır. Süleyman Soylu AKP’ye geçmeden önce söylediği her sözü yutmuş, tükürdüğü yalamak zorunda kalmıştır. Geçmişine bakıldığında da, Soylu’nun bugün ne söylediğinin bir önemi olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bu fırsattan istifade AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Nihat Zeybekçi’ye bir tavsiyede bulunmak isterim. Görüyorum ki, seçim sonucunun ve İzmir’deki misafirliğinin son günlerine geldiğinin farkında. O da başta ki ‘uyumlu olacağım, kavga etmeyeceğim, hizmeti konuşacağım’ sözlerini bir kenara bırakmış, Sarayın ve Soylu’nun ağzıyla, sözüm ona terör üzerinden CHP’yi vurmaya çalışıyor. Anlaşılan o ki, seçim sonrası için Saray’dan mevki makam kapma derdinde. Hiç meraklanmasın, iş sıkıntısı yaşayacağını sanmam. Zira İzmirlinin Belediye Başkanı yapmadığını, AKP ülkeye Başbakan bile yapıyor. Ama söylemeliyim ki, Sayın Zeybekçi’nin bu tavırlarının ne kendisine, ne partisine ne de seçim sonucuna bir etkisi olmayacaktır. Umarım ki bu gerçeği anlar ve 31 Mart’a kadar sürecek misafirliğinin keyfini çıkarır” dedi.

YORUM EKLE