Yücel, 2019 seçimleri için Bakırçay'da

Yücel, 2019 seçimleri için Bakırçay'da

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Başkanı Deniz Yücel, 2019 seçimleri öncesinde, örgütünü seçim çalışmalarına hazırlamak ve yol haritasını anlatmak için başlattığı ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP İl Başkanı Yücel ve Yönetim Kurulu, 6. etap ilçe ziyaretlerini Bakırçay havzası ilçelerine gerçekleştirdi. İl Yönetimi ziyaretler için gün boyu Kınık, Bergama Dikili, Aliağa ve Foça ilçelerinde temaslarda bulundu.
Ziyaretlerin ilk durağı olan Kınık'ta vatandaşlar ve partililer tarafından karşılanan CHP İl Yönetiminin, ilçe binasında yapılması planlanan toplantısı yoğun ilgi sebebiyle çarşı içinde, açık havada yapıldı. Kendilerine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren il başkanı Yücel " Kınıklı hemşerilerimizin bizlere olan bu ilgisinden anlaşılıyor ki, Kınık CHP'nin adaletli ve sosyal yönetimini özlemiş. Vatandaşlarımızın bu yoğun ilgisi gücümüze güç kattı" dedi.
Kınık'ın ve İzmir'de yerel yönetiminin CHP'de olmadığı diğer 7 ilçenin kendileri için son derece önemli olduğunu ifade eden CHP İzmir İl Başkanı Yücel, kendilerine gösterilen ve sokağa taşan toplantının aslında CHP'li yönetime duyulan özlem olduğunu ifade ederek, şunları söyledi.

KINIK CHP'NİN ADALETLİ YÖNETİMİNİ ÖZLEMİŞ
Burada olmaktan, Kınıklı vatandaşlarımızla sohbet etme, kendimizi anlatma fırsatı bulmaktan dolayı çok memnunuz. İlçe örgütümüzün de seçimlere şimdiden hazır olduğunu görmek çok sevindirici. Buradan açıkça ifade ediyorum, Kınık bizim pozitif ayrımcılık uygulayacağımız ilçemizdir. Burada kaybettiğimiz yerel yönetimi halkımızın desteğiyle yeniden kazanmak için, il örgütü olarak ayrı bir çalışma yürüteceğiz. Bizleri artık ilçenizde daha çok görecek, bizlere ne zaman isterseniz ulaşabileceksiniz. Biz sadece yerel yönetimi kazanmış olmak için almak istemiyoruz. Kınık'ta Büyükşehir Belediyemizle daha uyumlu çalışacak, ilçede halkının sesine kulak verecek, kendi üreteceği hizmetlerle Kınık'ı daha da kalkındıracak bir yerel yönetimi Kınıklıların hak ettiğini biliyoruz. Kınıklı hemşerilerimizin bizlere olan bu ilgisinden de anlaşılıyor ki, Kınık CHP'nin adaletli ve sosyal yönetimini özlemiş. Vatandaşlarımızın bu yoğun ilgisi gücümüze güç kattı. Tüm vatandaşlarımıza bu sıcak karşılama için çok teşekkür ediyoruz. Bu ilginizin hakkını, inşallah ilk yerel seçimlerde sizlere layık olarak vereceğiz.

BERGAMA VE DİKİLİ'DE ÖRGÜTE MESAJLAR
Kınık ilçe ziyaretinin ardından Bergama ve Dikili ziyaretlerini gerçekleştiren CHP İzmir İl Başkanı Yücel, ilçe örgütleriyle bir araya geldi. Yücel "Bizlerin CHP'li olarak, Atatürk'ün yoldaşları ve Kuvayı Milliyicilerin torunları olarak cumhuriyeti korumak, milletimize sahip çıkmak, ülkemizi demokratikleştirmek gibi büyük sorumluklarımız var. 2019 yılı onun için çok ama çok önemli. Önce ülkemiz, halkımız ve partimiz için çalışmak zorundayız. Kendimizin ne olacağı sorusunu sorma, kişisel ikbalimizi düşünme zamanı değildir. Belediye başkanlarımız üzerlerindeki AKP ve müfettiş baskısına rağmen çok iyi işler yapıyorlar. Yerel yönetimler bizim için çok önemli. Yerelde göstereceğimiz başarı ve halkımıza sunacağımız hizmetler bize genel iktidarı getirecektir. Bu ziyaretlerimizde örgütümüzü dinliyoruz. Şu ana kadar bu ziyaretlerimizden çok olumlu sonuçlar aldık. Hiçbir partilimiz kendisiyle ilgili bir istekte bulunmadı. Her partilimiz ülkemiz ve partimizin geleceğiyle ilgili görüşlerini ve önerilerini sundu. Biz il örgütü olarak tüm ilçe örgütlerimize güveniyor ve İzmir'de önce yerelde büyükşehir belediyemizle birlikte, 30 ilçemizde de belediyeleri alacağımıza, sonra CHP İktidarına İzmir'den en büyük desteği vereceğimize inanıyorum" dedi.

NEVRUZ BAYRAMI MESAJI
CHP İl Başkanı Yücel 21 Mart'ın Nevruz Bayramı olarak kabul edilmesi sebebiyle İzmirlilerin nevruzunu kutladı Yücel " İnsanın doğayla barışıklığının ve geleceğe dair umudunun simgesi olan Nevruz, hepimizin bayramıdır. Hangi dilde nasıl söylenirse söylensin nevruz bir ayrılığın, farklılığın, ötekileştirmenin adı değil, insanlığın ortak değeridir.Nevruz bize, baharı selamlamasıyla doğaya gösterilmesi gereken sevgi ve saygıyı, insanların özgür, eşit, adil ve paylaşım içinde yaşaması gerektiğini anımsatmaktadır. Türkiye'miz için yeni, aydınlık ve tüm sıkıntılardan kurtulacağımız günler yakındır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir İl Örgütü olarak bir kez daha tüm İzmirlilerin bereketin, doğanın canlanışının ve barışın simgesi olan Nevruz bayramını kutluyoruz." dedi
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı ve Yönetiminin Bakırçay havzası ilçelerine gerçekleştirdiği ziyaretler Aliağa ve Foça ilçeleriyle birlikte sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 17:48
YORUM EKLE