banner112

'Torbalı'da da üniversite sınavı yapılacak'

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı Ticaret Odası (TTO) İnşaat Meslek Komitesi toplantısına katıldı.

'Torbalı'da da üniversite sınavı yapılacak'

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı Ticaret Odası (TTO) İnşaat Meslek Komitesi toplantısına katıldı. Önümüzdeki yıl Torbalı'da da üniversite sınavının yapılacağını belirten Kaya, İzmirgaz Bürosu'nun ise haftaya faaliyete başlayacağını kaydetti.

TTO İnşaat Meslek Komitesi toplantısı, 'İmar Barışı neler getiriyor' temasıyla yapıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, Meclis Başkanı Erkan Aksoy'un yanı sıra sektör temsilcileri toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Abdulvahap Olgun, imar barışı düzenlemesinin nın avantajlarından bahsetti. Torbalı'nın kalkınması ve büyümesi için önemli projelerin desteklendiğini, bir o kadarının da hayata geçirildiğine vurgu yapan Olgun, "Biz Torbalı'nın kalkınmasını, büyümesini, gelişmesini ve Türkiye'de bir marka kent olmasını istiyoruz. Bu başarıları elde etmek ve sorunların TBMM'de gündeme gelmesini istiyorsanız, Ankara'da, bir temsilcinizin olması gerekiyor. Geçmişte Ankara'da bakanlardan bir randevu almak, milletvekilin kapısının açılması için günlerce beklerdik. Ama şimdi milletvekilimiz olunca bırakın bakanları, Başbakanı ilçemizde ağırlayıp bütün sorunları aktarma imkanı buluyoruz" dedi.

"PARTİ MESELESİ DEĞİL"


Temsil gücünün ilçeye yansımasına dikkat çeken Olgun, "Eski Torbalı ile şimdiki Torbalı aynı mı? Yatırımların ardı arkası kesilmiyor. Ankara'da temsilcisi bulunan bir ilçe, kısa sürede bu kadar büyür ve gelişir. Farklı siyasi görüşe sahip üyelerimiz ile bir aradayız. Her görüşe saygımız var. Fakat içimizden seçilen bir milletvekilini desteklemek ilçenin menfaatindedir. 24 Haziran'daki seçimlere siyasi olarak bakmayacağız. Bizler iş adamıyız. Bizim memleketimize hangi partinin katkısı varsa onun yanında yer alacağız. Kısacası Mahmut Atilla Kaya meselesi, bir parti meselesi değil Torbalı meselesidir. Keşke her partiden birer milletvekilimiz olsa" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ise, Torbalılıların oylarına yine talip olduğunu söyledi. İlçenin bir evladı olarak Ankara'da, TBMM'de seçildiği kenti layıkıyla temsil ettiğini belirten Kaya, sadece 5 yılda bölgeye 500 milyonluk yatırım kazandırıldığını bildirdi. Yoğun girişimlerin ardından yıllardır ilçenin kanayan yarası olarak gösterilen iki önemli sorunu çözüme kavuşturduklarını müjdeleyen Kaya, "Bu sorunlarımızdan biri üniversite sınavlarıydı. Bundan böyle artık gençlerimiz, üniversite sınavına girmek için yollara düşmeyecek. Altyapı çalışmaları başladı. Gelecek yıl Allah'ın izniyle üniversite hayali kuran gençlerimiz, kendi memleketlerinde bu sınava girebilecek. Diğer bir konumuz ise İzmirgaz'ın Torbalı'ya getirilmesi. Bunu da başarıyla sonuçlandırdık. Gelecek hafta İzmirgaz'ın Ticaret Odası tarafından yer tahsisi yapılan Torbalı Şubesi resmen hizmet vermeye başlayacak. Böylelik 2 kronik soruna çözüm üretmenin de mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. DHA

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 13:18
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100