banner112

Sertel; 'Yürüyüş tarihe geçecek'

Sertel; 'Yürüyüş tarihe geçecek'
Başladığı günden beri Adalet Yürüyüşü'nde ter döken CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, dünyanın en uzun siyasi yürüyüşü olarak nitendirdiği bu mücadelenin, Guinness Rekorlar Kitabı'nda girebileceğini belirtti.


Haber/ Umut KARAKOYUN

Başladığı günden itibaren molasız şekilde Adalet Yürüyüşü'nde yer alan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, son güne kadar adalet için adım atmakta kararlı. Zaman zaman yürümekten dolayı ayak tabanları ile ilgi sorun yaşasa da kortejden hiç ayrılmayan Atila Sertel, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Yürüdükleri yollara araçla geçip baktığını ve bu kadar mesafeyi adımları ile kat ettiklerine inanamadıklarını belirten CHP'li vekil, şaşkınlığını 'Aman Allahım, bu yolları biz mi yürüdük' sözleri ile dile getirdi. İnsanın istemesi halinde en zor koşulları dahi aşabileceğini kaydeden Atila Sertel; “İnsan en zor koşullarda bile dayanıklı olabiliyor.

TÜRKİYE'NİN ADALET ÖZLEMİ

Yürüyüş boyunca bunu gördüm. Bu inanç ve kararlılık meselesi. Bu inanç ve kararlılıkla yürüdüğü için başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutluyorum. Biz de milletvekilleri olarak yürüme gereğini başından beri hissettik. Bazı milletvekili arkadaşlarımızla ara vermeden sonuna kadar yürüdük” dedi. Adalet yürüyüşüne katılımın son derece iyi olduğunu kaydeden CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yürüyüşe katılan kitlenin her geçen gün biraz daha arttığını ve artmaya da devam ettiğini vurguladı. Bir milyonu aşan bir kalabalığın olduğunu açıklayan Sertel, ülkenin dört bir yanından adalet yürüyüşüne katılım sağlandığını belirtti. Bunun da kendilerine ülkenin büyük bir adalet özlemi içerisinde olduğunu gösterdiğini ifade eden Sertel; “Hemen hemen her siyasi düşünceden, her dilden, her renkten insan yürüyüşe katıldı ve bu dünyanın en barışçıl yürüyüşü. Bize küfredenlere karşılık, biz alkışlarla yanıt verdik.

TARİHE GEÇECEK

Tüm katılımcılar da buna uydu. Hakaret edenlere karşı alkışlarla yanıt verdik” dedi. Bu yürüyüşün dünya tarihinde kendine yer bulacağına inandığını söyleyen Sertel, tarihte bu kadar uzun bir siyasi yürüyüşün olmadığına dikkat çekti. CHP'li vekil, Ankara'dan başlayan ve istanbul'da son bulacak olan 420 kilometrelik yürüyüşün, Guinness Rekorlar Kitabı'nda girebileceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 10:31
YORUM EKLE

banner97

banner96