Sağlık Bakanı: Yeni vakalar var

Sağlık Bakanı Koca: Yeni vakalarımız oldu, bu akşam rakamı açıklayacağım

Sağlık Bakanı: Yeni vakalar var

Sağlık Bakanı Fahrettin KocaKoronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, "Şu anda pozitif çıkan yeni vakalarımız var ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut." ifadelerini kullandı.

“Halkımızın sağduyusu devletin organizasyon gücü kadar önemli” ifadelerini kullanan Koca: “Test kitlerini ülkenin bütün illerine vereceğiz” dedi.

Sağlık Bakanı Koca: “Pozitif çıkan yeni vakalarımız oldu, bu akşam rakamı açıklamış olacağım. Can kaybı yok ama solunum sıkıntısı olan hastalarımız var” açıklamasında da bulundu.

Bakan Koca, koronavirüsle alakalı laboratuvar sayısını 16'ya çıkaracaklarını, hızlı sonuç veren kiti bütün illere vereceklerini bildirdi. 

Koca, yarın 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne uçuşların yasaklanacağını da aktardı.

Bakan Koca, koronavirüs nedeniyle şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadığını belirterek, "Bu, olmayacağı anlamına gelmez. Çünkü solunum sıkıntısı olan hastalarımız var." diye konuştu. Koca, şöyle devam etti: "Bugünler böyle sürüp gitmeyecek, çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız." Bakan Koca, hastanelere ve üniversitelere yeterli miktarda maske ve hızlı tanı kitinin ücret talep edilmeden sağlanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 20:45
YORUM EKLE