Polat: İzmir, bir vatanın kalbinin attığı yerdir

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, İzmir’in, 15 Mayıs 1919 yılında emperyalist güçler tarafından işgal edilmesi ve 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz harekâtı sonucu 9 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtuluşu vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Polat: İzmir, bir vatanın kalbinin attığı yerdir

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, İzmir’in, 15 Mayıs 1919 yılında emperyalist güçler tarafından işgal edilmesi ve 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz harekâtı sonucu 9 Eylül 1922'de düşman işgalinden kurtuluşu vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Polat, “Geldikleri gibi gittikleri yer; İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Polat, “Emperyalist güçlerin İzmir’i işgal etmesiyle direnişin ilk ateşi İzmir’de yakılmış, ardından tüm Anadolu ‘ya istiklal ya ölüm’ diyerek bağımsızlık ve egemenliğini kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsızlık savaşının kazanılması ve Cumhuriyetin ilan edilmesiyle Anadolu halkı için 3 yıl 4 ay doğmayan güneş, 9 Eylül’de İzmir’de yeniden doğmuştur. İzmir; düşmanın geldikleri gibi gittiği, bir vatanın kalbinin attığı yerdir” dedi.

Ulu Çınar; Cumhuriyet Halk Partisi

Polat ayrıca, “9 Eylül tarihi aynı zamanda kökleri milli mücadeleye dayanan, kurtuluştan kuruluşa var olmuş partimizin 97. yıl dönümüdür. Cumhuriyet Halk Partisi, büyük devrimlere ve reformlara imza atmış, adaletin ve özgürlüğün yılmaz savunucusu olarak kadim bir geçmişe sahiptir. Ulu Önder Atatürk 'Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ sözleriyle partimizin önemini dile getirmiştir. Atatürk ilke ve inkılaplarını, Cumhuriyetin temel değerlerini ve demokrasimizi Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir neferi olarak sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinin 97. kuruluş yıl dönümünde kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, geçmişten günümüze 97 yıl boyunca partimizin güçlenmesi için mücadele eden örgütümüze ve tüm Cumhuriyet Halk Partilere saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Memleketimizin ulu çınarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni yaşı kutlu olsun” dedi.

YORUM EKLE

banner97

banner96