banner112

Numan Kurtulmuş, görevini Fikri Işık'a devretti

Numan Kurtulmuş, görevini Fikri Işık'a devretti
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Bu kadronun içinde yer almak hepimiz için onur ve bahtiyarlık. Şahsım olarak 25 Aralık 2013 tarihinde, 17-25 Aralık sürecinin arkasından Bakanlar Kurulunda yer almak benim için büyük bir onur ve bahtiyarlıktı. Bugüne kadar başarıyla hizmet eden değerli başbakan yardımcımızdan bayrağı devralıyoruz. Kendisi, duruşuyla, meselelere hakimiyeti, engin tecrübesiyle ama en önemlisi dava adamlığıyla her zaman örnek aldığımız, sevdiğimiz bir büyüğümüz. İnsan hayatında gerçekten 'ben halkıma, milletime bu hizmeti yaptım' diyebilmek için önemli fırsatlardır. Başbakan Yardımcımızdan böyle bir görevi devralmak benim için büyük bir sorumluluk. Çıtayı aşağı düşürmemek, mümkünse yukarı çıkarmak, bu bizim birinci önceliğimiz. Kendisinin bilgisinden, biriminden ve tecrübesinden her zaman istifade edeceğiz. Kendisine yeni görevinde de Allah’tan muvaffakiyetler de diliyorum" diye konuştu.

NUMAN KURTULMUŞ : ABD, HEM FETÖ KONUSUNDA HEM PYD/PKK KONUSUNDA BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ NOKTAYA GELECEK

Numan Kurtulmuş, "Önünde sonunda ABD, hem FETÖ konusunda hem PYD/PKK konusunda bizim söylediğimiz noktaya gelecek. Bunu, bizim söylediğimiz noktaya gelmekte olduklarının bir işareti olarak kabul ediyoruz. Dünyanın neresinde böylesine bir terör örgütü devletin imkanlarını kullanarak darbe teşebbüsünde bulunursa bu örgütün bütünü tam manasıyla bir terör örgütü olarak ilan edilir. Terör örgütü olarak ilan etmemeleri eksikliktir. Türkiye’deki darbe teşebbüsüne dikkat çekmeleri ve bunun arkasında FETÖ’nün olduğuna ilişkin görüşleri Türkiye’nin söyledikleri tezler konusunda haklılıklarını bir kez daha ortaya koyuyor. Biz, görüşlerimizi anlatmaya devam edeceğiz dedi.

//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_07/2017_07_20/1635296/numan_kurtulmus_basbakan_yardimciligi_gorevini_fikri_isik_a_devretti.mp4

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 12:07
YORUM EKLE