banner112

Meral Akşener'den, İzmirlilere mesaj

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partimin başındayım dedi.

Meral Akşener'den, İzmirlilere mesaj

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, İzmir’de gerçekleşecek miting öncesi İzmirlilere mesaj gönderdi.

Akşener, Milli Mücadele döneminde Yunan işgaline karşı gösterdiği büyük kahramanlıkla tarihe adını altın harflerle yazdıran İzmir’de olacağı için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Akşener; “Kuvayi Milliye ateşinin yakıldığı, öleceğini bile bile Hasan Tahsin’in düşmana ilk kurşunu attığı yer olan İzmir, tarih boyunca çağdaş ve demokrasiden yana duruşunu hiç bozmamış kentlerimizden biridir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın mezarının da bulunduğu yer olan İzmir, günümüze kadar önemini hiç yitirmemiştir. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybeden tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

İZMİR’E ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPTILAR


İktidarın yeterli desteği alamadığı için üvey evlat muamelesi yaptığı İzmir’in her şeye rağmen Ege’nin incisi olduğunu aktaran Akşener, İzmir’in kentsel dönüşüm sorununa değindi. Akşener, “İzmirlilerin sağlıklı altyapıya sahip kentsel dönüşüm çalışmalarını yıllardır beklediğini biliyorum. Bazı bölgelerde başlasa da yalnızca ev yapmaktan öteye gidemeyen kentsel dönüşüm, bütünsel olarak ele alınmadığı için beraberinde altyapı ve trafik sorunlarını da getirmiştir. Oldukça yavaş ilerleyen ve İzmirli hemşerilerimin şikayet ettiği bu sorunu bitireceğimizin teminatını şimdiden veriyorum. İYİ Parti iktidarıyla vatandaşımızı mağdur etmeden, merkezi yönetim desteğiyle İzmir’i hak ettiği yere getireceğiz. Çünkü tarihiyle, doğal güzellikleriyle, turizm potansiyeliyle ülke ekonomisine en büyük katkı veren illerin başında gelen İzmir, göz ardı edilecek bir il değildir.”

SAĞLIK TURİZMİNİN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ


Hastaları müşteri gibi gören ve vatandaşların kolay ulaşamadığı şehir hastanelerinin yerine İzmir’i sağlık turizminin başkenti yapacaklarını da dile getiren Akşener, “Normal bir turist 600 dolar para bırakırken, sağlık turizmi için ülkemize gelen turistler 6-8 bin dolar para bırakarak kent ekonomisine katkı sağlamaktadır. Turistlik otel gibi kendi vatandaşını müşteri gibi gören şehir hastaneleri projeleri yerine şehrin dört tarafına dağıtılmış, halkımızın kolay ulaşabileceği, esnafımızın da katma değer yaratacağı 400 yataklı hastane projemizi hayata geçireceğiz. İzmir bundan sonra sadece tatil turizmiyle değil, sağlık turizmiyle de adından söz ettirecektir.”

İZMİR YENİDEN BEYAZ ALTIN ÜRETECEK


Tarım ve hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan İzmir’in, iktidarın yanlış politikaları yüzünden çiftçiliği bitirdiğini belirten Akşener, “2000’li yılların başında dünyanın en çok pamuk üreten 7. Ülkesiyken dünyanın en çok pamuk ithal eden ülkeleri arasına girdik. Mazot, gübre gibi maliyetlerin altında ezilen çiftçilerimiz mahsullerinin para etmemesi yüzünden üretmeyi bıraktı. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülkemizi eski günlerine getirmek için çiftçimizi destekleyecek, borçlarından ve maliyet yüklerinden kurtaracağız. İzmir yeniden beyaz altınıyla, zeytiniyle, narenciyesiyle anılacak. Et ve süt ürünlerinin gelişmesi, milletimizin yurtdışından gelen hastalıklı etlere mahkum olmaması için hayvancılığa da ciddi teşvikler vereceğiz.”

İLK ZİYARET ADALARA


Yunanistan tarafından işgal edilen adaları da hatırlatarak Cumhurbaşkanı seçildiği gün ilk ziyaretini 18 adalardan birine yapacağını söyleyen Akşener, “Tayyip Erdoğan’a diyorum ki İngiltere’ye gidip duruyorsun. Kıbrıs’ı sattın mı satmadın mı? Ama verecek cevabı yok. Elbette bu satışa engel olacağız. Çünkü Kıbrıs bizim için Yavru Vatan değil, kalbimizdir. Bugün de İzmir’den sesleniyorum. 18 adayı kaptırdılar. Söylüyoruz ama yine cevap yok. Biz barış içinde yaşamak istiyoruz. Cumhurbaşkanı
olduğumda ilk ziyaretimi 18 adadan birine yapacağım.

KADIN, ÇOCUK VE DOĞA SUÇLARINA AF YOK


İYİ Parti iktidarıyla kadına, çocuğa ve doğaya karşı işlenen suçlara iyi hal indiriminin olmayacağını belirterek Manisa Okluk Koyu’nda yapılan yazlık saray için kesilen 50 bin ağacı hatırlatan Akşener, “300 kişilik devlet konukevi için asırlık ağaçları talan ediyorlar. Zeytin ağaçlarından sonra sığla ve çam ağaçlarının kesilmesine de müsaade etmeyeceğiz. Partimizin önceliği olan kadınlar, çocuklar ve doğaya karşı kesinlikle iyi hal indirimi olmayacak. İYİ parti iktidarıyla toplumun vicdanını kanatan bu adalet sistemine son vereceğiz.”

İZMİRLİLER SANDIKTA HESAP SORACAK


Mesajının sonunda 1.lige çıkan Altayspor ve BAL ligine çıkan İzmirspor’u tebrik ederek tüm takımlara başarılar dileyen Akşener, İYİ Parti projelerinden bahsederek İzmirlilerin AKP’ye sandıkta hesap soracağını ifade etti. Akşener, “Biz faiz lobisinin başını bulduk. Tayyip Erdoğan aynaya baksın yeter. Ülkemizin ekonomisini mahvettiler. Emeklilere iki bayramda bin TL vereceğiz dediler, o da yalan çıktı. Verdikleri vaatlerden bile çaldılar. Biz iktidara geldiğimizde hiçbir emekli ayırt etmeden hepsine bin 500 TL İYİ Bayramlar ikramiyesi vereceğiz. TRT’yi kapatıp, oraya aktarılan paralarla yerel medyayı destekleyeceğiz. OHAL’i derhal kaldırıp ekonomi politikalarımızla ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız. İzmirli hemşerilerimin de ülkemize krizden başka bir şey yaratmayan bu iktidara sandıkta hesap soracağına inancım tamdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 16:09
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100