banner112

Kurtulmuş'tan af açıklaması

Kurtulmuş'tan af açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, af konusunun AKP'nin gündeminde olmadığını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,bir televizyon programında soruları yanıtladı. Bakan Kurtulmuş, Şanlıurfa Müzesi'nde kaybolan tarihi eserlere ilişkin soruyu yanıtladı.

Kurtulmuş, "Soruşturma başlatıldı, üstüne gidilecek" açıklamasını yaptı.

Bakan Kurtulmuş'un röportajından satır başları; Gündemimizde af konusu yok. AKP ve MHP'nin gündemleri farklı. MHP'nin kendi görüşleri, öncelikleri var. Pratik olarak da mümkün değil, seçime gidiliyor, parlamento kapanmış durumda.

Anket yapıyoruz. AKP ve Erdoğan'ın sıkıntısı yok. Bunu çok net söyleyebilirim. Sayın Cumhurbaşkanımız seçilecek, AKP de açık arayla mecliste lider parti olacak. Nabzı çok iyi tutmamız lazım. AKP anketleri süratli ve çok iyi bir şekilde kullanabilen bir parti.

BEDELLİ ASKERLİK


Bu şu anın konusu değil. Bunların hepsi seçimden sonra gündeme gelecek konular.

APOLET TARTIŞMASI


Sayın İnce bu konuda son derece yanlış ve rencide edici bir tutum takınmıştır. Komutanın alkışı bu kadar üstüne gidilecek bir konu değil. Bu konunun seçim meydanlarında malzeme haline getirildiğini görüyoruz. Afrin'de kahramanlıklarıyla sembol olmuş komutanı yıpratmaya çalışmak olmaz.

YÜKSEK ENFLASYON


Enflasyonun artmasının nedeni kurun yükselmesidir. Kurdaki yükselmeyle başlayan bir süreçten bahsediyoruz. Bu bir kur krizi değildir, bu kur operasyonudur. Kuru baskı altına alacak güce sahibiz.

Çok kısa sürede bunun geriye gideceğini biliyoruz. Meleseyi bütün olarak gördüğümüz zaman endişe edecek hiçbir şey yok ortada. Türkiye ekonomisinin 2002 öncesiyle hiçbir benzerliği yoktur. Hiç kimse endişe etmesin.

TURİZMDE 2018 HEDEFLERİ


2014 iyiydi ancak 2015 ve 2016'da birçok nedenden dolayı düşüş oldu. 2017'de geri dönüş oldu. Bu yıl bütün yılların ilk dört ayının rekorunu kırdık. Türkiye 40 milyon turiste ve 32 milyar dolar turizm geliri elde edilecek.

2023'te de 50 milyar dolar turizm geliri hedefine ulağacağız. Alman turistler tekrar gelmeye başladı. Türkiye turizm açısından son derece cazip. Dört saat içerisinde dünyanın yarısına ulaşabilecek bir yerde bulunuoruz.

SİNEMA YASASI


Sinema yasasının çıkmasıyla dizileri destekleyeceğiz. AKP iktidara geldiğinde yılda 38 film üretiliyordu. Şimdi 150 civarında. Her ilde yapacağımız kültür merkezleri üzerinden sanat filmlerinin buralarda gösterilerek vatandaşla buluşturulmasını sağlayalım. Türkiye'yi film endüstrisi haline getirecek adımlar atıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 15:30
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100