Kocaoğlu'dan MYK üyelerine mektup

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aday krizi ile ilgili CHP MYK üyelerine mektup gönderdi.

Kocaoğlu'dan MYK üyelerine mektup

İz Gazete'nin haberine göre, 31 Mart yerel seçimleri için aday adayı olduğunu açıkladıktan sonra, dosyasını CHP İzmir İl Başkanlığı'na teslim eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcılarına mektup gönderdi. Kocaoğlu'nun mektubunda "Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ranta, talana, yağmaya karşı dik durabilmeli, baskıcı tavırlara ve dayatmalara karşı gerekirse yumruğunu masaya vurabilmelidir" ifadeleri öne çıktı.
 

Kocoğlu'nun MYK'ya yazdığı mektubun tamamı şu şekilde;

31 Mart tarihindeki yerel seçimlerde partimizin oy oranını artırmak ve bu zorlu süreçten çok daha güçlü bir şekilde çıkmak, hepimizin ortak hedefi.. Bundan kimsenin en küçük bir kuşkusu yok; olmamalı da! Çünkü çok iyi biliyoruz ki, "genel iktidara" giden yol "yerel iktidardan" geçer. Bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmak, dengeleri iyi gözetmek, tüm hassasiyetleri dikkate almak ve doğru yerde doğru adaylarla yarışmak gerekir. Rakamlar ortada; Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülke genelindeki oy oranına en büyük katkıyı yapan kentlerin başında İzmir geliyor. İzmir, CHP'li bir başkanın yönettiği en büyük kenttir. İzmir, aydınlıktır, özgürlüktür, hoşgörüdür. İzmir, karanlıktan çıkış için Türkiye'nin en büyük umududur. Bugün geldiğimiz noktada; çağdaşlığıyla, siyaset ve demokrasi kültürüyle, iktidarın tüm çifte standartlarına rağmen güç kazanabilmiş ekonomisiyle, çevre değerlerine ve tarihi kültürel mirasa saygısıyla; ranta değil halka dayalı, sadece bugünü değil geleceği de kurgulayan projeleriyle İzmir'i bir sembol olarak tanımış on milyonlarca yurttaşımız, pür dikkat, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nden çıkacak "adaylık kararını" beklemektedir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, her şeyden önce 12 bin kilometrekarelik kentin her noktasına hakim olmalı, her noktasına dokunabilmeli ve her noktasından karşılık görebilmelidir. Çünkü iktidar partisinin adayı, 27 Kasım'dan bu yana iktidarın tüm olanaklarıyla sahadadır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ranta, talana, yağmaya karşı dik durabilmeli, baskıcı tavırlara ve dayatmalara karşı gerekirse yumruğunu masaya vurabilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, her partiden ve her kesimden oy alabilmelidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, belediyenin yani İzmirlilerin malını gözü gibi korumalı, sahip çıkmalı, azaltmak yerine çoğaltmaya çalışmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İzmir adayı, ortaya koyacağı yerel yönetim modeliyle ülkenin demokrasi kültürüne katkı koymalı, aydınlık geleceği için umut olmaya devam etmelidir. Bütün bunlar, sadece İzmir'in değil, tüm Türkiye'nin beklentisidir. Çünkü iktidarın anahtarı belediyelerdedir. Dolayısıyla, siz saygıdeğer Merkez Yürütme Kurulu üyelerimizin omuzlarınızda "tarihi bir sorumluluk" bulunmaktadır. (İZ GAZETE)

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
A.Omer Ozel
A.Omer Ozel - 2 yıl Önce

Aziz bey devam Izmir i tam olarak tanimis durumdasiniz Dahada basarili olacaginizi cani gonulden inaniyorum ITBF mezun olanlar iktisati iyi bilir.Selamlar.

banner97

banner96