banner112
banner111

Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası önünde açıklama

Dolar/TL kuru art arda rekor kırarken Ankara'da hareketli saatler yaşandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'n giderek Başkan Kavcıoğlu ile görüştü. Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Merkez Bankası önünde açıklama

Ankara'da hareketli saatler yaşanıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün öğle saatlerinde bir açıklama yaparak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nı ziyaret edeceğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, saat 15.30'da Merkez Bankası binasına giderek, Başkan Şahap Kavcıoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi. 

Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından Merkez Bankası binası önünde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Burası bağımsız bir kurum. Kurumun bağımsızlığı sadece bizim için değil, dünya için de önemli. Sıcak siyasetin müdahalesini asla istemiyoruz. Bu düşüncemizi sayın başkana ifade ettik. Merkez Bankası'nın iyi bir kültürü var. Bu kültürün yok olmamasını istedik. İyi bir kadrosu var, kadronun korunmasını istedik. Her türlü yardımı yapabileceğimizi ilettik.

- Zam yağmuru arka arkaya geliyor. Önümüzdeki süreç bir zam yağmuru olarak vatandaşın önüne gelecek. Hassasiyetlerimizi ifade ettik. Bu ülkede her vatandaşın hakkını, hukukunu savunmak; iktidarın olduğu kadar muhalefetin de görevidir.

- Türk Lirası, son 1 ayda yüzde 10 değer kaybetti. Bu rakam ciddi bir rakam. Fiyat istikrarının olmadığını gösteriyor. Bunun yansımaları sokaktaki insana gelecek. Esnafından, işçisine, işsizlere kadar mutfağı büyük ölçüde etkileyecek.

- Buradan Erdoğan'a açık ve net çağrı yapıyorum. Lütfen Merkez Bankası'nın kurumsal kimliğine saygı göster.

YORUM EKLE

banner101

banner100