banner112

Kılıçdaroğlu: Mafya babasına sahip çıkılıyorsa demokrasi sorunu vardır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı'nın tehdit mektubuna ilişkin, ''Kararımızın arkasında duracağız. Gidip de bir mafya babasına sahip çıkılıyorsa, burada bir demokrasi sorunu vardır'' dedi.

Kılıçdaroğlu: Mafya babasına sahip çıkılıyorsa demokrasi sorunu vardır

Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit mektubu hem siyasetin hem de yargının gündeminde.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, savcılığın gerekli soruşturmayı başlattığı yönünde bilgi edindiğini açıkladı. Çakıcı'nın mektubunun ardından CHP ile MHP arasında başlayan tartışma da sürüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, örgüt liderliğinden hüküm giyip tahliye olan Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik tehdit mektubuna bir kez daha tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu, Çakıcı için "Dava arkadaşımdır" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de eleştiriler yöneltti. Kılıçdaroğlu, ''Gidip de bir mafya babasına sahip çıkılıyorsa, burada bir demokrasi sorunu vardır'' dedi. 

"Seval Türkeş beni aradı"

"Meşru bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması üzücü" diyen Kılıçdaroğlu, Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'in kendisini arayarak üzüntülerini ilettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Bu konuda beni duygulandıran telefon sayın Seval Türkeş’e ait. Aradı üzüntülerini dile getirdi. Bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da rahatsızlık yarattığını söyledi. Biz bildiğimiz yoldan devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE