Kılıçdaroğlu: Cumhuriyet adeta rehin alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazdığı yazıda: "Cumhuriyet, demokrasiye yürekten bağlı Atatürk ve arkadaşları tarafından kuruldu. Bize düşen, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırmaktır."

Kılıçdaroğlu: Cumhuriyet adeta rehin alındı

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazdığı yazıda, "Cumhuriyetimiz, bugün kendisini 'kimsesiz' olarak görenlerin 'kimsesi' olmayı tam olarak yerine getirememektedir. Yoksulluğu yenmeyi değil, yönetmeyi amaç edinmiş bir siyasi anlayış tarafından adeta rehin alınmış bir Cumhuriyetle karşı karşıyayız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan, "Cumhuriyeti kuranlar, hiçbir zaman umutsuzluğa teslim olmadı. Bizlerin de umutsuzluğa kapılma hakkı yok..." yazısından bir bölüm şöyle:

"1906’dan 1918’e, oradan da 29 Ekim 1923’e kadar geçen süreçte yaşananlar ışığında yazımın bu bölümünde, yukarıdaki sorumu yenilemek istiyorum: “Peki, bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyete verilen ‘Kimsesizlerin kimsesi olma’ görevinden ne anlamalıyız? Türkiye’nin içinde bulunduğu bu ağır buhranda, bu görevin anlamı sadece iktisadi midir?” Bu sorunun kesin ve net bir yanıtı vardır; elbette hayır.

YORUM EKLE

banner101

banner100