banner112

HDP, tutum belgesini görüşmek için CHP'yi ziyaret etti

HDP'nin açıkladığı Demokrasi Tutum Belgesi'yle ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere HDP'den bir heyet CHP'yi ziyaret etti.

HDP, tutum belgesini görüşmek için CHP'yi ziyaret etti

HDP, 27 Eylül'de açıkladığı tutum belgesi üzerinde görüş alışverişinde bulunmak için siyasi partilere ziyaret başlattı. İlk ziyaret CHP'ye yapıldı.  HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, HDP MYK Üyesi Tuncer Bakırhan ve Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan'dan oluşan heyet CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile görüştü Twitter hesabından açıklama yapan Oğuz Kaan Salıcı, “HDP heyeti, Genel Merkezimizi ziyaret ederek, Demokrasi Tutum Belgesi’ni sundu. Ziyarette Demokrasi Tutum Belgesi üzerine görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

HDP'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise "Demokrasiye Çağrı Deklarasyonumuzu muhalefet partileriyle paylaşıyoruz. Eş Genel Başkan Yardımcımız Tuncer Bakırhan, Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Milletvekilimiz Fatma Kurtulan’dan oluşan heyetimiz ilk ziyareti CHP’ye yaptı" denildi.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın aktardığına göre, HDP heyeti tutum belgesini aynı heyetle DEVA Partisi’ne daha sonra da Gelecek ve Saadet Partisi’ne götürecek. İYİ Parti’den ise bir randevu talebinde bulunulmadığı öğrenildi.

Bakırhan açıkladıkları tutum belgesi ile ilgili toplumun farklı kesimlerinden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını, CHP ile yapılan görüşmede de “çok pozitif ve olumlu” olarak değerlendirildiğini söyledi.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100