Gelecek Partisi’nden İGC’ye 10 Ocak ziyareti

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Onur Sivaslı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Gelecek Partisi’nden İGC’ye 10 Ocak ziyareti

Ziyarette, basın özgürlüğü vurgusu yapıldı. Çalışan Gazeteciler Günü’nün bir anmadan çıkması ve artık kutlanan bir gün olabilmesi için öncelikle yapılması gerekenleri sıralayan Başkan Gappi, “Halka doğru haber verme görevini yapan gazetecilerin, görevlerini yaparken temel hak ve özgürlükleri kullanabileceği, sorduğu sorular, yaptığı haberler yüzünden tehdit ve baskıya uğramayacağı, cezaevine gönderilmeyeceği, ücretlerin yoksulluk sınırının üzerine geçeceği, basın kuruluşlarının kapanmayacağı bir Türkiye gerekiyor bizlere” dedi.

DEMOKRASİ DE GÜÇSÜZDÜR

Çalışan ve çalışamayan gazetecilerin 10 Ocak’ını kutlayan Sivaslı ise iktidara talip olduklarını belirterek, basın özgürlüğü için mücadele vereceklerinin altını çizdi. Sivaslı, “Basının güçsüzleşmesi, demokrasinin de güçsüzleşmesi anlamına geliyor. Bunu da yaşıyoruz. Haklarını alamayan, 212 Basın Sigortası yapılmayan, ekonomik sıkıntılar çeken, matbaa parasıyla ne yapacağını bilmeyen tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyorum. Hepsine yeni yılda güzellikler diliyorum. Daha güzel konularla ilgili biz cemiyetimize geleceğiz. Bu sorunu çözdük diğer sorunları nasıl çözeriz diye Dilek Gappi ile konuşacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100