banner109

Erdoğan, seçim manifestosunu açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklayacak. AKP'nin yerel seçim sloganı ise "Memleket işi gönül işi'' olacak. Ankara'da yapılacak toplantıda 81 ilden adaylar da tanıtılacak.

Erdoğan, seçim manifestosunu açıklayacak

AKP'nin seçim manifestosu bugün açıklanıyor. Partinin yerel seçim sloganı ise ''Memleket işi gönül işi'' olacak. 11 maddelik seçim manifestosunu Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek ''31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı''nda açıklayacak. Tanıtım törenine 40 bin kişinin katılması bekleniyor. Toplantıda 81 ilden bin 297 aday da tek tek tanıtılacak.

MAHİR ÜNAL'IN AÇILIŞ KONUŞMASI

AKP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP 31 Mart Yerel Seçimleri Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısının açılış konuşmasında, bugün yeni bir yola aşkla çıkmanın ve yeni bir zafer için hazırlanmanın tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Programa ilişkin bilgi veren Ünal, "Önce kampanyamızı tanıtacağız sonra her biri bulunduğu ilde ve ilçede birbirinden değerli adaylarımızı tanıtacağız. Daha sonra Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, Türkiye ile 'Yerel Seçimler Manifesto'muzu açıklayacak" dedi.

Ünal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine değinerek, şunları söyledi:

"İstanbul'da bir şey değişti, Türkiye'de her şey değişti, bir anlayış değişti, bir bakış açısı değişikliği ortaya çıktı. İnsana ve şehire bakış açısı değiştiğinden Türkiye'de her şeyin değiştiğini gördük. 1994'te Türkiye çöpü, çukuru ve çamuru konuşuyordu ama bugün geldiğimiz Türkiye'de biz altyapısı tamamlanmış, eğitimde, sağlıkta ve ulaşımda değişim yaşamış şehirleri, şimdi değer üreten şehirleri ve şimdi artık kültür ve sanat üreten şehirleri konuşuyoruz."

Şehirlerin taleplerini, kimliğini ve tarihi dokusunu koruduklarını belirten Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanımız bir şey söyledi, 'Gönül Belediyeciliği' dedi. Gönül kelimesi sadece Türkçede olan bir kelimedir. Biz, işimizi gönülden yaparız, gönüle gireriz, gönüller kazanırız, gönül kırmayız ve 'gönül rahmanın evidir" deriz. Şimdi gönül belediyeciliği ile yolumuza devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki büyük değişimler ve tarihi değişimler büyük liderle gerçekleşir. Türkiye, büyük ve tarihi değişimini Recep Tayyip Erdoğan ile AKP'nin kadrolarıyla gerçekleştiriyor. Kampanyamız hayırlı olsun."

YORUM EKLE

banner97

banner96