banner112

Erdoğan'dan asker uğurlama uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınması gereken temizlik, maske ve mesafe önlemlerini hatırlattı ve askere uğurlama etkinliklerine tepki gösterdi. Erdoğan bu görüntülere izin vermeyeceklerini söyledi.

Erdoğan'dan asker uğurlama uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreninde konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dünya sosyal, ekonomik, beşeri boyutları olan bir meseleyle karşı kaşıya. Aşı konusunda yürütülen çalışmalar ilerleme sağlasa da bir süre daha hastalıkla yaşayacağımız anlaşılıyor. Salgınla mücadelenin en başarılı, en etkili yöntemi virüsü kapmamaktır. Günlük hayatımızı idame ettirirken virüs kapma riskini en aza indirmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz bizim bir sloganımız var, TMM diyerek sloganlaştırdık. Temizlik, maske ve mesafe diyerek riski en aza indirmemiz lazım. İş yerlerinde, ibadetlerde maske kullanımı günden güne yaygınlaşıyor.

İster kapalı, ister açık, bütün vatandaşlarıma diyorum ki, gelin şu sigarayı bırakın. Sigara da koronanın en önemli etkenlerinden biri. Kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit oluyoruz. Asker uğurlama derken arkadaşınızı zehirliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Valime de söyledim, İstanbul'da buna müsaade etmeyeceksiniz. Biz bu insanları öyle kenarda köşede yürürken bulmadık, bunlar bize Rabbimizin emaneti.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 16:32
YORUM EKLE

banner97

banner96