banner112

Erdoğan: Cumhur ittifakı kolay kurulmadı

Erdoğan: Cumhur ittifakı kolay kurulmadı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Nevşehir mitinginde cumhur ittifakı ile ilgili çok net mesajlar verdi.

Erdoğan açıklamasında 'Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı beraber koruyacağız. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Avrupa’nın dört bir yanında şu anda vatandaşlarımız oylarını kullanıyorlar. Onlara selam olsun. 3 yıllık hasretin ardından tekrar Nevşehir’de olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Nevşehir tüm kalbiyle milletin adamına sahip çıkıyor.

Şimdi buradan soruyorum 24 Haziran'da güçlü meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AKP'yi desteklemeye hazır mıyız?

'CUMHUR İTTİFAKI KOLAY KURULMADI'


Kardeşlerim bu yola çıkış bir cumhur ittifakıdır. Bu cumhur ittifakını beraber koruyacağız. Araya tabanda fitne fesat sokmak isteyenlere aman ha fırsat vermeyeceğiz. Bu cumhur ittifakı kolay kurulmadı. Bununla birlikte sözde milletin ittifakı diye ortaya çıkanlara sandıkta gereken dersi vereceğiz.

‘FİTNEYİ DEĞİL KARDEŞLİĞİ BÜYÜTECEĞİZ’


Biz her insan bir alemdir diyen Hz. Mevlana’nın gönül sofrasından besleniyoruz. Biz bölüşerek tok oluruz, bölünerek yok oluruz diyen Yunus Emre’nin hikmet pınarından içiyoruz. Bölgemizde fitneyi değil kardeşliği büyüteceğiz. Husumeti değil muhabbeti güçlendireceğiz. Gerilimi değil dayanışmayı arttıracağız. Ben gönül diliyle konuşuyorum. 81 milyona gelin helalleşelim diyeceğiz.

24 Haziran’da Türkiye’nin huzuru, refahı için mührü cumhur ittifakına basmanızı istiyoruz. 24 Haziran’da Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz? Nevşehir’de sandıkları patlatıyor muyuz?

Kimse Türkiye’yi eskinin o krizli, kaoslu, istikrarsız günlerine geri döndüremez. Bu ülkenin artık böyle kaybedecek tek bir günü bile yoktur. Buna rağmen muhalefet 24 Haziran sonrası eski sisteme dönmekten söz edebiliyor. 16 Nisan’da milletin ortaya koyduğu güçlü iradeyi yok saymak için kendilerince tezgah kuruyorlar. Milletin elinden cumhurbaşkanı seçme yetkisini elinden almak için kapalı kapılar arasında tezgah kuruyorlar. Biz bunlara boşuna milli irade hırsızı demiyoruz, yıkım ekibi demiyoruz.

"DİKİLİ AĞACIN YOK"


Birinci köprü Demirel zamanında yapıldığında komünistler vardı. İstemezük, satacağız dediler. Üçüncü köprüyü de bu kardeşiniz yaptı. Şimdi sözde İnce ne diyor. Dördüncüyü de ben yapacağım diyor. Ya sen neyi yapacaksın. Dikili ağacın yok.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 15:35
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100