Deniz Yücel'den Aliağa işçilerine ziyaret

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Aliağa Belediyesi'nden çıkarılan işçileri ziyaret etti. Yücel, çözüm üretmek için çalıştıklarını ifade etti.

Deniz Yücel'den Aliağa işçilerine ziyaret

Haber/ Gökçe ADAR

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Aliağa Belediyesi'nde işten çıkartılan ve işlerine geri dönmek için direniş başlatan Aliağa işçilerini ziyaret etti. Direniş çadırlarının kurulduğu Aliağa Demokrasi Meydanı'na giden Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi olarak en başından beri Aliağa Belediyesi işçilerinin yanında olduklarını ve çözüm üretmek için çalıştıklarını söyledi. Yücel, şu ifadeleri kullandı: "Hiç bir haklı gerekçe olmadan 250 işçi işten çıkarıldı. Seçimlerden hemen sonra bu kadar yüksek sayıda işçi ve emekçinin hiç bir haklı sebep olmadan işten çıkarılması belediye yönetiminin iyi niyetli olmadığını gösteriyor. İşten çıkarılan işçilerin bir kısmının hukuki süreç başlattığını biliyoruz ancak hukuk ve yargı yolu ne yazık ki çok ağır işliyor. En az 1 sene bazen 2 sene sürüyor. Bu süre zarfında mağduriyet yaşayan ve zor durumda olan işçi ve emekçi kardeşlerimize çözüm üretmeye çalışıyoruz."
Aliağa Belediye Meclisi CHP Grubu'nun belediye kaynaklarını ve bütçesini denetleyeceğini ifade eden Yücel,"Biz de ilçe örgütümüze ve meclis üyelerimize gerekli desteği vereceğiz" şeklinde konuştu.


Yücel : Amaçları örgütsüzlük


Aliağa’da yaşanan işçi çıkarmalarında haksızlığa uğrayan işçilerin, seçimin hemen öncesi işe alınması gibi bir durumdan kaynaklanmadığını ifade eden Yücel, “Aliağa’da işçi kıyımında çok haksız bir durum söz konusu. Bu işçi kardeşlerimiz seçim arifesinde, gelecek başkanı zor durumda bırakmak veya yakını yandaşı işe yerleştirmek için haksızca işe alınmış kişiler değil. Zaten burada bir başkan değişikliği de söz konusu değil. Burada tamamen hakkıyla bu işe girmiş, zaten uzun süredir çalışan, emek harcayan işçiler mağdur durumda. Anlaşılan o ki sendikasız, örgütsüz bir yapı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunun içinde ekonomik kriz bahane olarak kullanılıyor. Cumhur İttifakı mensupları her gün ‘Türkiye’de kriz yok, bunu söyleyenler yalan söylüyor’ diye demeçler veriyor ama belediye kriz var diye işçi çıkarıyor. Hani kriz yoktu. Bu samimiyetsizliktir, haksızlıktır, vicdansızlıktır” dedi.
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e, CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, İl Başkan Yardımcıları Çetin Özdemir, Adnan Alabay ve Özlem Kart eşlik etti.

YORUM EKLE

banner92