Cumhurbaşkanı, İmamoğlu'nu kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yenilenen İstanbul seçimlerinde bir kez daha Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu twitter hesabından yaptığı paylaşımla kutladı.

Cumhurbaşkanı, İmamoğlu'nu kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nu kutladı. Resmi twitter hesabından bir açıklama yapan Erdoğan şunları paylaştı: 

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum. 

Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı'nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.

Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye'nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92