banner112

CHP’li Sertel: Adalet Bakanlığında ödenek bitti tayinler durdu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, infaz koruma memurlarının tayinlerinin neden bekletildiğini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a soru önergesi ile sordu.

CHP’li Sertel: Adalet Bakanlığında ödenek bitti tayinler durdu

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sesleniyorum. Geçtiğimiz Ocak ayında bine yakın infaz koruma memurun değişik yerlerden başka illere tayinleri çıktı. Cezaevinden cezaevine nakil olacak olan infaz koruma memurları tam 4 aydır bekletiliyor. Şimdi buradan sormak istiyorum, bu insanlar bu arkadaşlarımızın tayini çıkmış olmasına rağmen bekletilmelerinin gerekçesi nedir? İnsanlar bir an önce görev alanlarına dönmek istiyorlar. Çoluk çocuğuyla beraber ev bularak rahat etmek istiyorlar. Fakat bir türlü nakil olamıyorlar. Bu konuda Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın dikkatini çekiyorum” diye konuştu.

TAŞINMA YARDIMI ARTAN FİYATLAR KARŞISINDA ERİDİ
Adalet Bakanlığı ve diğer tüm bakanlıklara tayin olan memurlara verilen taşınma ödeneğine ilişkin de soru önergesi veren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, ilgili kurumlar tarafından tayin olan memurlara verilen taşınma ödeneğinin akaryakıt zamları sonrasında artan nakliye ücretleri nedeniyle çok küçük kaldığını söyledi. Sertel, şöyle devam etti: “Devlet memurlarına verilen bu ödenek komik rakamlar olarak kaldı. Benzine, mazota gelen zamlardan sonra şehirlerarası taşımacılar inanılmaz fiyatlarla insanların önüne çıkıyor. 3-4 bin lira taşınma gideri veriyorsunuz onunla şehir içinde bile taşınma gerçekleşmiyor artık. O nedenle bütün bakanlıklara soru önergesi verdim ve taşınma ile ilgili devlet memurlarına verilen ödeneklerin yeniden değerlendirilmesi ve günün rayiç fiyatlarına uygun olarak artırılması gerekmektedir. Bu konuda bakanlıklar çalışma yapmak zorundadır. Tayin ettiğiniz devlet memurunun bir şehirden diğer şehre naklini yapmakla mükellefsiniz. Eğer onları gönderiyorsanız, polislerimizi, öğretmenlerimiz, infaz koruma memurlarımızı, diğer memurlarımızı, sağlıkçılarımızı tayin ediyorsanız; onları bulunduğu kentten diğer kente kadar eşyalarını taşımak zorundasınız. Bunu buradan vurguluyorum ve bu konuda bakanlıkların dikkatini çekiyorum.”

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100