CHP’li Polat: Gümrük ve vergi daireleri risk altında!

CHP İzmir Milletvekili ve YDK Üyesi Mahir Polat, gümrük ve vergi dairelerinin korona virüs salgını için tehlikeli olduğunu belirtti.

CHP’li Polat: Gümrük ve vergi daireleri risk altında!

Polat, “Minimum sayıda personelle işleri yürütme düzenine geçilerek, risk grubuna dahil çalışanlar idari izinli sayılmalıdır” dedi.

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan korona virüsü, Türkiye’de de her geçen gün etkisini artırıyor. Salgın için ‘evde kalın’ çağrısı yapılsa da çeşitli meslek grupları için risk devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi Mahir Polat, gümrük ve vergi dairelerinin korona virüsü tehlikesine karşı minimum personel ile çalışarak, risk grubuna dahil çalışanların izinli olması gerektiğini söyledi.

Risk üst düzeyde

Her işin uzaktan çalışarak yapılamadığını vurgulayan Polat, “Böylesi zor bir süreçte güçlü bir devlet yapısına ihtiyaç duyulur. Ama iktidarın korona virüsüne karşı açıkladığı 19 maddelik ekonomi paketi, halkın değil sermayenin ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulmuş. Yurttaşlarımız risk altında olduklarını bile bile geçim sıkıntısından dolayı işlerine gitmek zorunda. Maalesef her iş uzaktan yapılamıyor. Berat Albayrak, her ne kadar ‘özel durumlar dışında kamuda evden çalışma hazırlığı yok’ dese de, özellikle gümrük ve vergi dairelerinde korona virüsü riskinin üst düzeyde yaşandığına dair şikayetler alıyoruz. Geç olmadan çalışanların sayısını minimuma indirerek personelin gözetim altında tutulması gerekiyor. Bunun için nöbet sistemi getirilebilir. Ayrıca risk grubuna dahil çalışanlara idari izin uygulanmalıdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner40