banner109

CHP’li gençler sokak hayvanlarını unutmadı

CHP Yunusemre Gençlik Kolları, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde sokak hayvanlarına mama ve barınma alanları temin etti.

CHP’li gençler sokak hayvanlarını unutmadı

CHP Yunusemre Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Arslan ve yönetim kurulu üyeleri kendi yaptıkları kulübe ve mama aparatlarını şehrin farklı bölümlerine yerleştirdi. Vatandaşta sokak hayvanlarına yönelik bir bilinç uyandırmak istediklerini aktaran Başkan Arslan, şunları söyledi:
“Dünya genelinde, sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin sayısının yaklaşık 700 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. ‘Sokak hayvanı’ terimi, şehirlerde veya başka yerleşim yerlerinde başıboş olarak hayatlarını sürdürmeye çalışan hayvanlar için kullanılıyor. Her yıl 4 Nisan günü de tüm dünyada, yaşamlarını oldukça zor koşullar altında geçirmeye çalışan bu sokak hayvanlarının korunma, barınma ve beslenme gibi ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla ‘Dünya Sokak Hayvanları Günü’ olarak kutlanıyor.
Yaşam hakkı sadece insanlara özel bir hak değil nefes alan tüm canlıları kapsayan bir haktır. Sokak hayvanları biz insanlar tarafından korunmalı, beslenmeli ve sakınılmalıdır. Biz de CHP Yunusemre Gençlik Örgütü olarak vatandaşlarımızda bu bilinci uyandırmak amacıyla Yunusemre İlçemizin çeşitli yerlerine kendi el emeğimiz olan kulübeleri ve mama aparatlarımızı bıraktık. Etkinliğimize katılım sağlayan Şehzadeler İlçe Gençlik Örgütü Başkanımız Onur Çabuk ve Şehzadeler Gençlik Örgütü üyelerimize de buradan teşekkür ediyorum. Umarım attığımız bu küçük adım yurttaşlarımızın desteğiyle birlikte sokaklarda aç ve açıkta dostlarımızın olmadığı Hayvan Dostu bir Manisa için büyük bir harekete dönüşür.”

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 14:55
YORUM EKLE

banner97

banner96