CHP, o belediyelerde adayları erken belirleyecek

CHP Genel Merkezi, 2019 yerel seçimleri için aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Parti, CHP'nin iktidar olmadığı belediyelerde, adayları daha erken bir tarihte belirlemeyi planlıyor.

CHP, o belediyelerde adayları erken belirleyecek
CHP Genel Merkezi, 2019 yerel seçimleri için aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Parti, CHP'nin iktidar olmadığı belediyelerde, adayları daha erken bir tarihte belirlemeyi planlıyor.

Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, aday belirleme yöntemi üzerinde titiz bir çalışma yürüttüklerini açıklayarak, "Yerel seçimlerde Türkiye'nin genel iktidarı ile ilgili siyasi sonuç yaratabilecek bir sonuç elde etmeyi hedefliyoruz" dedi.

CHP'nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçimlerde partisinin aday belirleme yöntemine dair açıklamalarda bulundu. 2019'un Mart ayında yapılması planlanan seçimler için 6 aylık bir sürenin olduğunu kaydeden Salıcı, bu 6 aylık süreçte örgütlerin aday belirleme yönetimi ile ilgili düşüncelerinin alınacağını daha sonra da yöntemin netleşeceğini kaydetti. Salıcı, "Biz örgütlerin görüşlerini alıyoruz. Konuşmuyoruz, dinliyoruz. Yetkili kurum, elde ettiğimiz veriler eşliğinde aday belirleme yöntemini ilan edecek" diye konuştu. CHP'nin iktidarda olmadığı belediyelerde, başkan adaylarının, iktidarda oldukları belediyelerdeki adaylardan önce açıklanacağını vurgulayan Oğuz Kaan Salıcı, şunları söyledi: "Bizim iktidarda olduğumuz yerlerde belediye başkanlarımızın oyu, partinin oyu, belediye başkanlarının performansını (Hizmetlerden memnuniyet, vatandaşların bu konuda ne düşündüğü) görmek zorundayız. Ondan sonra yöntem ile ilgili bir karar vereceğiz. Fakat önceliğimiz muhalefette olduğumuz belediyeler olacak."

'BÜTÜN YEMEKLERİ BİRLİKTE YİYEMEYİZ'


CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in, CHP Genel Merkezi'ne kaybedilen 8 ilçede adayların önceden belirlenmesi yönünde bir görüş sunduğunun hatırlatıldığı Salıcı, 8 ilçeye öncelik vereceklerini söyleyerek karşılık verdi. Mevcut belediye başkanlarının yeniden aday olmak istemesi halinde nasıl bir formül düşündükleri sorusunu da Salıcı, "O sonraki aşama. Bütün yemekleri birlikte yiyemeyiz. Giriş çorba, sonra ana menü" diyerek yanıtladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun kurultay talebinin hatırlatıldığı Salıcı, bunun adaylık sürecini etkileyip etkilemeyeceğine dair soruya, "CHP'de belediye başkanı, örgütte çalışan, üye olan bütün arkadaşlarımıza aynı gözle bakıyoruz. Kimseyi bir diğerinden ayrı tutmuyoruz, diğerinden fazla sevmiyoruz. Bizi ilgilendiren şey şu; Aday olmak isteyenlerin kamuoyundaki karşılığı nedir? Parti örgütünde ve seçmen nazarında karşılığı nedir? Şuanda ona bakıyoruz. Bütün bu konuştuğumuz süreçler sonrasında netleşecek" yanıtını verdi. Salıcı ayrıca, yerel seçimlerde Türkiye'nin genel iktidarı ile ilgili siyasi sonuç yaratabilecek bir sonuç elde etme hedefi taşıdıklarını belirtti. DHA
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 10:55
YORUM EKLE