banner112

CHP'li Serter: 'İki bölgeden de en az 9'ar vekil çıkaracağız'

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bedri Serter, iki seçim bölgesinden en az 9'ar miletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

CHP'li Serter: 'İki bölgeden de en az 9'ar vekil çıkaracağız'

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Bedri Serter, iki seçim bölgesinden en az 9'ar miletvekili çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Milletvekili adayı Bedri Serter, televizyon programına katıldıktan sonra Menemen'de seçim çalışmalarına devam etti. Serter, CHP Menemen İlçe Örgütü Başkanı Hürol Taklak ve partinin önde gelen isimleriyle birlikte Menemen Esnaf Odası, Menemen Ticaret Odası ve Menemen Belediyesi'ni ziyaret ettikten sonra halkla buluştu. Esnaf ve ticaret erbaplarının görüşlerini alan Serter, son olarak Kasımpaşa Mahallesi'nde belediyenin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Televizyon programında görüşlerini açıklayan Serter 7. sıradan aday gösterilmesini, 'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği bir görev ve bununla birlikte geçmişte olduğu gibi bu seçimde de İzmir'de kazanılan en yüksek milletvekili sayısına erişilmesi beklentisi' şeklinde yorumladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Millet İttifakı için 'Bizans ve zillet ittifakı' gibi ifadeler kullanmasına da tepki gösteren Serter, "Bir Türk vatandaşı olarak zoruma gidiyor. Bir genel başkanın bu şekilde halkı rencide etmesi hiç hoş değil. Halkımız ötekileştirmeden, kavgadan, gürültüden çok rahatsız. Kimseyi ötekileştirmeye hakkımız yok" dedi.

Parlamentoda ittifak olarak 320-330 milletvekili çıkararak çoğunluğu sağlayacaklarını düşündüklerini belirten Serter, "İzmir'den de beklentim her iki bölgeden 9'ar milletvekili çıkarabilmek. Sandıkta İzmir'de bizim lehimize sürprizler olacağını tahmin ediyorum" diye konuştu. Bedri Serter yerel yönetimler konusunda da "Belediye başkanlarımızla entegre bir şekilde çalışıyoruz. Yereldeki hizmetleri ve halkla bütünleşmiş olmaları bize ciddi destek sağlıyor" dedi.

Milletvekili olması durumunda iş dünyası için yoğun bir çalışma programı içine gireceğini dile getiren Serter, "İzmir iş hayatını çok önemserim. Çünkü ben de bu kazanda kaynayan bir insanım. Seçim çalışmaları kapsamında iş dünyası örgütlenmelerini ziyaret ediyorum. Meclis'e gidince öncelikle İzmir ticaret ve sanayisinin, sonra da Türk sanayi ve ticaretinin bir neferi olacağım. Şu anda ekonomimiz çok kötü bir vaziyette. 16 yıllık iktidarın böyle biteceğini düşünmezdim. Artık ekonomiyi emin ellere bırakmak gerekir. İstihdama dönük projeler, fabrikalar ve ileri teknolojiyle geliyoruz. Asgari ücret ve emekli maaşını 2 bin 200 liraya çıkaracağız. Şu anda devlet ve hükümet kapalı kutu" dedi. DHA

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 14:43
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100