banner112

CHP'li Polat: 'Geleceğimizi inşa edeceğiz'

CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda tüm ilçeleri tek tek gezip, vatandaşla bayramlaştı.

CHP'li Polat: 'Geleceğimizi inşa edeceğiz'

CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Mahir Polat, parti olarak ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amaçlarının bulunduğunu belirterek, "Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz" dedi.

CHP İzmir 2. Bölge milletvekili adayları, bayramda tüm ilçeleri tek tek gezip, vatandaşla bayramlaştı. Aralarında Kamil Okyay Sındır, Mahir Polat, Salih Özçifçi, Sevda Erdan Kılıç'ın da bulunduğu milletvekili adayları, iki gün boyunca Dikili, Kınık, Bergama, Aliağa, Foça, Çiğli, Kiraz, Beydağ, Ödemiş, Tire, Bayındır ve Kemalpaşa'da vatandaşlarla buluşup, bayramlarını kutladı. Esnafın ve halkın sorunlarını dinleyen adaylar, CHP iktidarında hayata geçirilecek projeleri anlattı, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye destek istedi.

"EKONOMİDE 5 TEMEL AMACIMIZ VAR"


CHP İzmir milletvekili adayı Mahir Polat, CHP'nin ekonomide orta ve uzun vadede 5 temel amacının olduğunu belirterek, bunları şöyle anlattı: "Bircisi katma değeri yüksek mal ve hizmet üretiminde uzmanlaşmak. İkincisi işgücünün niteliğini yükseltmek ve ücretleri artırmak. Üçüncüsü işletmelerin yapısını sağlıklı dönüştürüp uzun vadeli çalışan, ekonomik kırılganlıklara karşı sağlam durabilen, özkaynaklarıyla büyüyebilen, ithalatı azaltmış, markalaşan bir KOBİ ve sanayi sektörü yaratmak. Dördüncüsü kişi başına gelirde 80 kata kadar yakın fark yaşayan bölgelerimizde bölgesel eşitsizlikleri gidermek. Beşincisi yoksulluğu yok etmek için aile sigortasını tabana yaymak. Korku ve umutsuzluğa karşı; güven ve dayanışma ruhuyla değişimi yöneteceğiz, geleceğimizi inşa edeceğiz. Büyürken adil bölüşeceğiz. Aşsızlık kader, işsizlik çile olmaktan çıkacak."

"TÜRKİYE'YE TEKNOLOJİ BAHARI GELECEK"


KOBİ'ler öncelikli olmak üzere şirketlere yönelik mevcut teşvikleri daha kapsamlı ve etkin kullanacaklarını ifade eden Polat, "Sosyal işletmeler ve KOBİ güç birlikleri özendirilecek. Dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 odaklı bir büyüme vizyonu, derhal tüm kamu politikalarında ana eksen olacaktır. Özgür ve hızlı internet ortamı, Ar-Ge teşvikleri, yaratıcı, girişimci gençlere yönelik politikalar ve insan kaynağımıza yatırım, tüm kamu politikalarına hakim olacak" diye konuştu.

"VATANDAŞ DEĞİL DEVLET TASARRUF YAPACAK"


Polat, CHP iktidarında acil olarak hayata geçirilecek uygulamalardan birinin de tasarruf olduğunu, ancak 25 Haziran'dan sonra vatandaşın değil, devletin kemer sıkacağını söyledi. Yolsuzluğa son verileceğini ifade eden Polat, "Kamu kaynaklarının heba edilmesine yol açan israf, kayırma ve yolsuzluğa derhal son verilecek. Kamuda tasarruf politikaları hayata geçirilecek. Politik istikrarla birlikte güvenlik harcamaları düşürülecek. Vergi reformu ile kayıt dışılık azaltılacak ve vergi adaleti sağlanacak. Kamu ihalelerinde kurulmuş olan yağma düzenini ortadan kaldıracak, adil ve rekabetçi bir ihale düzeni oluşturacağız. Kamu İhale Kanunu'nu uluslararası standartlara uygun hale getirecek, kanuna getirilen bütün istisnaları kaldıracağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 12:38
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100