CHP'li başkana İYİ Parti'li vekil

CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yerel seçimde Millet İttifakı olarak girdikleri İYİ Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi ve Menemen Belediye Meclisi Üyesi Halil Akbulut'u Siyasi Başkan Yardımcılığı görevine atadı.

CHP'li başkana İYİ Parti'li vekil

Kritik atama kararının ardından İYİ Parti Menemen İlçe Başkanı Yılmaz Karslı, sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayımladı. Karslı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti İzmir Büyükşehir meclis üyemiz Halil Akbulut yürütmekte olduğu bu görevin yanında Menemen Belediye Başkan yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Yıllardır siyasette ve iş hayatında yol arkadaşım olan, meziyet ve donanımını yakından bildiğim Halil Bey’in bu görevini de layığı ile yürüteceğinden, hiç kimseyi siyasi kimliği, etnik kökeni, vicdani kanaati yönünden ayırmadan “Halka hizmet Hakka hizmettir.” Anlayışı ile menemenimiz ve ülkemiz için elinden gelenin en iyisini yapacağından son derece eminim. Bu görevlendirme vesilesi ile işi ehline teslim eden Menemen Belediye başkanımız Sayın Serdar Aksoy’a teşekkür ediyorum. Menemen kazanmıştır." Parçalama değil, birleştirme siyaseti yapmak gerektiğini belirten Başkan Aksoy da, seçim süreci boyunca da büyük desteklerini gördüğü seçim ortağı İyi Parti’den bir Başkan Yardımcısı ile çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE