CHP'li Adıgüzel'den KYK tepkisi

Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularındaki bazı sorulara CHP'li Mustafa Adıgüzel'den itiraz geldi.

CHP'li Adıgüzel'den KYK tepkisi

Adıgüzel, başvuruda öğrencilere 'AK Parti'nin gençlik yapılanmalarına üye olup olmadığının' sorulduğunu belirtti, "AKP'li olmayanın okumaya hakkı yok mu?" dedi.

 CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularında doldurulan formdaki ‘gençlik merkezi üyesiyim’ ve ‘genç gönüllüler platformu üyesiyim’ seçeneklerine tepki gösterdi ve torpil yapıldığını söyledi. Adıgüzel, iki kurumun da AK Parti'nin gençlik yapılanması olduğunu dile getirdi ve “AKP’ye sempatisi olmayan gençlerin okumaya hakkı yok mu? Torpilin gizlisi vardı, bu açığı” dedi.

Mevcut seçeneklerin kaldırılmasını isteyen Adıgüzel şöyle konuştu:

"Bugün Kredi Yurtlar Kurumu başvuruları başladı. Öğrencilerimiz siteye girdiklerinde cevaplaması gereken maddeler var. Maddelere geldiğimizde, ‘gençlik merkezi üyesiyim’, ‘genç gönüllüler platformu üyesiyim’ var. Bunlar AKP’nin illerdeki gençlik yapıları. Gençlerimizi buraya üye olmaya zorluyorlar veya buraya üye olan gençlere öncelik vermeye. Bu önceden gizli yapılıyordu. AKP’ye sempatisi olmayan gençlerin okumaya hakkı yok mu? Eğitim hakkı, her öğrencinin hakkıdır. Torpilin gizlisi vardı, bu açığı. Devletin kurumundan yararlanmak için siteye girdiğinde karşısına böyle bir soru geliyor. AKP’nin gençlik yapılarına üye olup olmadığına dair. Çok yoğun tepki var. Bunu derhal kaldırın. Aklınızı başınıza devşirin. Bu çağda böyle bir şey olmaz. Yazık."

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 17:19
YORUM EKLE

banner101

banner100